Borsa Haberleri

Akşam Bülteni: Google, Twitter, Tesla, General Motors, Microsoft

Nisan 27, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Akşam Bülteni: Google, Twitter, Tesla, General Motors, Microsoft

Gün içerisinde ABD piyasalarında yaşanan önemli gelişmeleri her akşam, Akşam Bülteni’nde öğrenebilirsin. 

İşte, 27 Nisan 2022 tarihinde öne çıkan gelişmeler!

📉 Google Hisseleri Neden Düşüyor?

Google’ın ana şirketi Alphabet (GOOGL), tahminlerle kabaca uyumlu olan ilk çeyrek sonuçlarını dün bildirdi. Bununla birlikte, maliyetler arttıkça şirketin net geliri beklenenden daha düşük bir oranda seyretti. 

Ayrıca teknoloji devinin YouTube işindeki büyüme oranında da geçen yıl ile karşılaştırıldığı zaman keskin bir şekilde yavaşlama gözlemleniyor. 

Alphabet’in gelir kazancındaki bu düşüş borsadaki hissesine de yansıdı. Şirketin gelir sonuçlarını açıklamasının ardından piyasa sonrası işlemlerde 4,5%’ten fazla bir düşüş gözlemlendi.

👉  Haberin tamamı için buraya tıklayabilirsin. 

🚗 Elon Musk, Twitter’ı Almaya Çalışırken Tesla Düştü

Tesla (TSLA) hisseleri, Elon Musk’ın Twitter’ı satın aldığını açıklamasının ardından bir yıldan fazla bir zaman sonra zarar gördü.

Tesla hisseleri, kurucusu Elon Musk’ın Twitter (TWTR)‘ı 44 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın alacağını söylemesinden sonra bir yıldan fazla bir süre içinde en büyük günlük düşüşünü kaydetti.

Hisseler 12% düşüşle 876,42 dolara kadar geriledi. Ayrıca Tesla, salı günü teknoloji ağırlıklı Nasdaq-100 endeksinde de en kötü performansı gösterenler listesinde yer aldı.

👉  Haberin tamamı için buraya tıklayabilirsin. 

🛻 General Motors’un İlk Çeyrek Bilançosu Beklentileri Karşılamadı

General Motors (GM)’un gelirlerinde bir önceki yıla göre bir artış gözlemleniyor. Öte yandan şirketin ilk çeyrek sonundaki gelir artışı, Wall Street borsası tahminlerinin altında bir değer kaydetti. 

Şirket bu çeyrekte 2,9 milyar dolar gelir ve hisse başına ise 1,35 dolar kazanç elde etti. Bu rakam yılın önceki döneminde hisse başına 2,03 dolar olarak seyretmekteydi. 

Ancak yatırımcılar otomobil üreticisinin yıl için sağlam kılavuzluğunu ve araç talebi konusundaki güvencelerini oldukça dikkate değer buldu.

👉  Haberin tamamı için buraya tıklayabilirsin. 

💰 BigTech Sahnesinde Güçlü Bir Bilanço: Microsoft

Microsoft (MSFT) hisseleri, piyasa sonrası işlemlerde 6%’ya kadar yükseldi. Hisselerin yükselmesinde, şirketin analistlerin beklentilerini aşan ilk çeyrek bilançosu ve mevcut çeyrek için iyimser bir görünüm yayınlaması etkili oldu. 

Microsoft’un geliri, 31 Mart’ta sona eren çeyrekte, önceki çeyrekteki 20%’ye kıyasla yıllık olarak 18% arttı. Satış ve pazarlama harcamaları, bir önceki çeyreğe göre 10% bir değer kaydederken, üç yıldan fazla bir sürenin en hızlı büyümesi olan 5,6 milyar dolara ulaştı.

Microsoft’un Finans Şefi Amy Hood, analistlerle yaptığı bir konferans görüşmesinde şirketin bir sonraki çeyrek için 52,4 milyar ila 53,2 milyar dolar arasında bir gelir beklentisi olduğunu belirtti. 

👉  Haberin tamamı için buraya tıklayabilirsin. 

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti