Bültenler

Abbott Labs İlk Çeyrek Bilançosunu Açıkladı

Nisan 21, 2022 • 2 dakika okuma zamanı
Abbott Labs İlk Çeyrek Bilançosunu Açıkladı

Bir Amerikan tıbbi cihaz ve sağlık şirketi olan Abbott Labs (ABT), geçtiğimiz çarşamba günü ilk çeyrek bilançosunu bildiren ilk çeyrek özetini paylaştı.

2022’nin ilk aylarındaki Omicron vakaları; Covid-19 test kiti satışlarına oldukça etki ederken şirketin ilk çeyrekteki kârı, bu artış sebebiyle 2,4 milyar doları geride bıraktı.

Abbott, ilk çeyrek net gelirinin, tanı testleri satışlarındaki hızlı artış sayesinde, bir önceki yılki 1,79 milyar dolara kıyasla 36,5% artarak 2,44 milyar dolara yükseldiğini bildirdi.

Net satışlar ilk çeyrekte bir önceki yılın aynı dönemine göre 14% artarak 11,9 milyar dolara ulaştı.

Covid-19 test satışları ise ilk çeyrekte 3,3 milyar dolara yükseldi. Bu satışların büyük çoğunluğu Abbott’un hızlı testlerinden (BinaxNOW, Panbio ve ID NOW) oluştu.

Abbott Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Robert Ford, “COVID test satışlarının 90%’ından fazlası hızlı testlerden oluştu.” dedi. Ford ayrıca, hastane prosedürlerinin arttığını ve buna bağlı olarak Abbott’un tıbbi cihaz satışlarının da artmasına neden olduğunu belirtti.

Abbott hisseleri, çeyrek bilançosu açıklandıktan sonra yaklaşık 2%’lik artış gösterdi.

Cover uyarlama Site2 18

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti