Bültenler

Abbott Labs İlk Çeyrek Bilançosunu Açıkladı

Abbott Labs İlk Çeyrek Bilançosunu Açıkladı
Google News Icon Takip Et

Bir Amerikan tıbbi cihaz ve sağlık şirketi olan Abbott Labs (ABT), geçtiğimiz çarşamba günü ilk çeyrek bilançosunu bildiren ilk çeyrek özetini paylaştı.

2022’nin ilk aylarındaki Omicron vakaları; Covid-19 test kiti satışlarına oldukça etki ederken şirketin ilk çeyrekteki kârı, bu artış sebebiyle 2,4 milyar doları geride bıraktı.

Abbott, ilk çeyrek net gelirinin, tanı testleri satışlarındaki hızlı artış sayesinde, bir önceki yılki 1,79 milyar dolara kıyasla 36,5% artarak 2,44 milyar dolara yükseldiğini bildirdi.

Net satışlar ilk çeyrekte bir önceki yılın aynı dönemine göre 14% artarak 11,9 milyar dolara ulaştı.

Covid-19 test satışları ise ilk çeyrekte 3,3 milyar dolara yükseldi. Bu satışların büyük çoğunluğu Abbott’un hızlı testlerinden (BinaxNOW, Panbio ve ID NOW) oluştu.

Abbott Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Robert Ford, “COVID test satışlarının 90%’ından fazlası hızlı testlerden oluştu.” dedi. Ford ayrıca, hastane prosedürlerinin arttığını ve buna bağlı olarak Abbott’un tıbbi cihaz satışlarının da artmasına neden olduğunu belirtti.

Abbott hisseleri, çeyrek bilançosu açıklandıktan sonra yaklaşık 2%’lik artış gösterdi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı