Borsa Haberleri

Agrotech: Yeni Kuracağımız Şirketle Yatırımlarımızı Bir Üst Seviyeye Çıkaracağız

February 1, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Agrotech: Yeni Kuracağımız Şirketle Yatırımlarımızı Bir Üst Seviyeye Çıkaracağız

Agrotech (AGROT) Genel Müdürü Hasan Hüseyin Demiröz, şirketin 500 milyon sermaye ile Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı kurma kararına ilişkin açıklama yaptı.

Demiröz, söz konusu adımla bugüne kadar hayata geçirdikleri iş birlikleri, yatırımları ve satın alma kararlarını bir üst seviyeye çıkarmayı amaçladıklarını belirterek ” Ana faaliyet alanımız tarım sektöründeki yatırım kararlarımız için bir destek niteliğinde olan bu yeni adımla hem ülkemizde katma değerli üretimi artırmayı hem de ihracat pazarlarımızı çeşitlendirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Demiröz, tarımsal üretimin birçok bileşenden oluştuğunu vurgladıklarını ifade ederek şöyle devam etti:

“Bu kararımız da hedeflediğimiz 10 kat büyüklüğe ulaşmak ve yüksek büyüme potansiyelimizi gerçekleştirmek adına bize yeni sermaye sağlayacak önemli bir dönemin başlangıcı olacak.”

4 Alanda Faaliyet Gösterecek Şirket Kurma Kararı Açıklamıştı

Agrotech dün KAP’a yaptığı açıklamada yönetim kurulunun yeni bir şirket kurma kararı aldığını duyurmuştu.

Açıklamada kurulacak Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı şirketi ile tarım, bilişim, turizm ve enerji sektöründe yatırım hedefleneceği ifade edilmiş, şirketin sermayesinin ise 500 milyon TL olduğu açıklanmıştı.

İlgili İçeriğe Buradan Ulaşabilirsin.

10 Kat Büyüme

Agrotech Yönetim Kurulu Başkanı Hümeyra Keskin, geçtiğimiz haftalarda yaptığı bir açıklamada 2024’te şirketin satın almalara odaklanacağını ifade etmişti. Keskin, söz konusu alımları ihracatla büyümeye ve dış ticaret açığına pozitif katkı sağlaması nedeniyle önemsediklerini belirterek, “Bu satın alımlarla birlikte planlarımızı olumlu anlamda revize ederek, gelecek yıl pek çok başlıkta hedeflerimizi 10 katı kadar artırmayı amaçlıyoruz.” demişti.

İlgili İçeriğe Buradan Ulaşabilirsin

Agrotech: Yeni Kuracağımız Şirketle Yatırımlarımızı Bir Üst Seviyeye Çıkaracağız

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks