Borsa Haberleri

AGROT’tan Yeni Şirket Kararı: 4 Sektörde Faaliyet Gösterecek!

AGROT’tan Yeni Şirket Kararı: 4 Sektörde Faaliyet Gösterecek!
Google News Icon Takip Et

Agrotech (AGROT), yönetim kurulu yeni bir şirket kurulmasına karar verdi.

Şirketin KAP’a yaptığı bildirimde kurulacak Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı şirketi ile tarım, bilişim, turizm ve enerji sektöründe yatırım hedefleneceği ifade edildi. Şirketin kuruluş sermeyesinin ise 500 milyon TL olacağı açıklandı.

Yapılan açıklamada kurulacak şirketin 15%’inin Agrotech’in, 85%’inin de hakim ortak Hümeyra Keskin’e ait olacağı belirtildi.

Satın Alma Hedeflerini Açıklamıştı

Agrotech, 2024 yılı için şirket satın alma konusunda da anlaşmalar yürütüldüğünü açıklamıştı. Şirket Hollanda, ve Manisa merkezli iki şirketi satın alma için görüşmeleri sürdürüyor.

Geçtiğimiz aylarda satın almalara ilişkin olarak bilgi veren Agrotech Yönetim Kurulu Başkanı Hümeyra Keskin, söz konusu alımları ihracatla büyümeye ve dış ticaret açığına pozitif katkı sağlaması nedeniyle önemsediklerini belirterek, “Bu satın alımlarla birlikte planlarımızı olumlu anlamda revize ederek, gelecek yıl pek çok başlıkta hedeflerimizi 10 katı kadar artırmayı amaçlıyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

İlgili içeriğe buradan ulaşabilirsin.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP