Borsa Haberleri

Agrotech, BAE’de Kazandığı İhaleyi İmzaladı, Kurulacak Şirket İçin İşlemleri Tamamladı

Şubat 23, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Agrotech, BAE’de Kazandığı İhaleyi İmzaladı, Kurulacak Şirket İçin İşlemleri Tamamladı

Agrotech Yüksek Teknoloji (AGROT), 90% bağlı ortaklığı Grid Teknoloji’nin Birleşik Arap Emirlikleri’nde geçtiğimiz günlerde kazandığı ihale için sözleşmeyi imzaladığını açıkladı.

Turkish Business Council tarafından düzenlenen Dijital Dönüşüm ihalesini kazanan Grid Teknoloji böylece 2000’den fazla üye ve şirkete hizmet sunacak. İhaleye konu ürün ise Grid Teknoloji tarafından geliştirilen yapay zeka tabanlı e-ticaret ürünü BYCHAT.

İlgili içeriğe buradan ulaşabilirsin.

Şirket tarafından yapılan değerlendirmede, bu ihaleler ile 2023 yılında 6,5 milyar dolar üzerinde gerçekleşen e-ticaret hacminde önemli bir pazar payı elde etme hedefinin sağlamlaştırıldığı ifade edildi.

Yeni Şirket İçin Registirasyon İşlemleri Tamamlandı

Diğer yandan şirketin 20 Şubat’ta duyurduğu BAE’de kurulacak olan Agrotech Global şirketinin kurulmasına yönelik registirasyon işlemlerinin tamamlandığı da ifade edildi.

İlgili içeriğe buradan ulaşabilirsin

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP