Borsa Haberleri

Agrotech, Dubai’de Şirket Kuracak

Şubat 20, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Agrotech, Dubai’de Şirket Kuracak

Agrotech Yüksek Teknoloji (AGROT), Yönetim Kurulu kararıyla Birleşik Arap Emirlikleri Dubai merkezli bir şirket kurma kararı aldı.

Şirketin KAP’a yaptığı açıklamaya göre kurulacak şirketin unvanı “Agrotech Global” olarak belirlendi. Söz konusu karar, şirketin uluslararası rekabet gücünü artırarak küresel pazarda güçlü bir konum elde etme amacı taşıyor.

Açıklamada “Yönetim Kurulumuz, yeni pazarlara açılmak, ürün portföyünü genişletmek ve uluslararası iş ortaklıkları kurmak gibi kararlı adımlarla sürdürülebilir bir büyüme hedefliyor” denildi.

Şirket ayrıca dün yaptığı açıklamada 90% bağlı ortaklığı Grid Teknoloji’nin Yapay Zeka (AI) ve robotik yazışma tabanlı yeni nesil E-Ticaret Komünite Yönetimi ürünü BYCHAT’in Birleşik Arap Emirlikleri’nin prestijli organizasyonlarından Turkish Business Council (TBC) tarafından açılan ihaleyi kazandığını duyurmuştu.

İlgili İçeriğe Buradan Ulaşabilirsin.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP