Ekonomi ve Finans Haberleri

ABD’nin Borç Tavanı Tehdidi Altın Fiyatlarını Nasıl Etkiliyor?

May 25, 2023 • 1 dakika okuma süresi
ABD’nin Borç Tavanı Tehdidi Altın Fiyatlarını Nasıl Etkiliyor?

ABD’nin borç tavanı krizi, altın fiyatlarını olumlu yönde etkiliyor. ABD’nin temerrüde düşme ihtimali, yatırımcıları güvenli liman olarak bilinen altına yönlendiriyor. Bu durum, altın fiyatlarının iki gün boyunca yükselmesine neden oldu.

Altın Fiyatlarındaki Son Durum Nedir?💰

Spot altın, ons başına 1.980 dolar seviyesini test etti. Gram altın ise 1.256 lira civarında işlem görüyor. Çeyrek altın 2.276 lira, Cumhuriyet altını ise 9.089 liradan satılıyor.

Borç Tavanı Krizi ve Altın Fiyatları Arasındaki İlişki Nasıl? 📊

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy’nin, borç tavanı konusunda henüz bir anlaşmaya varılamadığını açıklaması, finansal piyasalarda endişeleri artırıyor. Bu durum, altın fiyatlarını olumlu yönde etkiliyor. Oanda Kıdemli Piyasa Analisti Ed Moya, altın fiyatlarının 2.000 dolar seviyesini yeniden yakalamaya çalıştığını ve borç tavanı krizinin büyümesi durumunda bu trendin devam edeceğini belirtiyor.

ABD'nin Borç Tavanı Tehdidi Altın Fiyatlarını Nasıl Etkiliyor?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberght