Borsa Yorumları

ABD Hazine Getirilerine Kafa Tutan Bir Hisse: Microsoft!

October 12, 2022 • 3 dakika okuma süresi
ABD Hazine Getirilerine Kafa Tutan Bir Hisse: Microsoft!

Munro Partners’ın baş yatırım sorumlusu Nick Griffin, Microsoft (MSFT) hisselerinin ABD’nin hazine getirilerinden bile daha iyi kazanç getirebileceğini söylüyor.

Yönetimi altında 4,8 milyar dolarlık varlık bulunan Griffin, Microsoft’un son derece esnek olduğuna dikkat çekti. Ayrıca Streets Signs Asia’ya verdiği demeçte “Şirket, Microsoft Teams gibi hizmetlerin de fiyatlandırma gücünü elinde bulunduruyor. Microsoft, bir yazılım şirketi olarak girdi maliyetleri olmadığı için bu alanda kayda değer bir korumaya sahip.” dedi. 

Griffin, tüm bu faktörlerin yazılım şirketi için en azından önümüzdeki beş yıl boyunca çift haneli hisse başına kazanç büyümesine yol açacağını söyledi. 

Öte yandan, şirketin ABD hazinesinden daha iyi bir bilançoya sahip olduğunu belirtti. Bu doğrultuda MSFT’un yatırımcıların parasını yatırması için oldukça güvenli bir seçenek olduğunu söyledi. 

Bu arada Griffin’in Munro Global Growth Fonu, bu yıl S&P 500’den daha iyi performans gösterdi. Fon, 7 Ekim itibarıyla yaklaşık 15% oranında gerilerken S&P 500’de 23% civarında bir gerileme kaydetti.

S&P 500’le benzerlikler taşıyan fon, genelde teknolojiye ağırlık veriyor. Fon kapsamında yer alan en büyük isimler ise şöyle: Microsoft (MSFT), Alphabet (GOOGL), Amazon (AMZN) ve diğer büyüme hisseleri.  

Analistler, Microsoft Hisselerine İyimser Bakıyor!

Yatırımcılar, oynaklık nedeniyle büyüme hisselerinden uzak dururken teknoloji hisseleri de bu yıl bir darbe aldı. Bu durumdan etkilenenlerden biri de Microsoft (MSFT) oldu ve şirketin hisseleri bugüne kadar 30%’un üzerinde düştü. 

Yine de analistler, son zamanlarda şirketin hisseleri üzerinde iyimser bir görüşe sahip. FactSet verilerine göre Microsoft hisselerini değerlendiren analistlerin yaklaşık 90%’ının “AL” notu ve mevcut değerden 40% yükselişi temsilen 321,97 dolarlık bir fiyat hedefi bulunuyor. 

Nick Griffin, “Kale” Gibi Sağlam Bilançolara Sahip Hisselere Dikkat Çekti!

Griffin’in mevcut yatırım stratejisi, “kale” gibi sağlam bilançolara sahip büyük ölçekli hisseleri içeriyor. 

Nick Griffin, “Uzun vadede bu şirketlerin dünyada meydana gelen yapısal değişikliklerin bazılarından yararlanacak şekilde konumlandığını biliyoruz. Bu nedenle söz konusu şirketlerin mevcut belirsizlikler yoluyla kazançlarını artırabileceklerinden eminiz.” ifadelerini kullandı. 

Fon yöneticisinin bu kapsamda dikkat çektiği isimlerden biri Alphabet (GOOGL). Griffin, şirketi son derece güçlü bir bilançoya sahip olmasıyla güvenli bir yatırım örneği olarak adlandırdı. Buna ek olarak pazarın şirketin hızla büyüyen bulut işini hafife aldığını da söyledi. 

ABD Hazine Getirilerine Kafa Tutan Bir Hisse: Microsoft!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı