ABD Borsası Notları

ABD Endeksleri Karışık Seyrediyor

ABD Endeksleri Karışık Seyrediyor
Google News Icon Takip Et

ABD hisse senedi endeksleri son günlerde gösterdikleri zayıf görünümün ardından güne karışık başladı. Teknoloji ağırlıklı Nasdaq hafif artış gösterirken, S&P 500 ve Dow Jones güne yatay başladı. Apple (AAPL) hisselerindeki belirgin yükseliş Nasdaq’ı destekledi. Apple Watch’un kanda oksijen özelliği olmadan satılmasına izin verildi. Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsin.

Dün takip edilen güçlü perakende satış verisi, özellikle kısa vadeli faiz oranlarında yükselişi beraberinde getirdi. 10 yıllık Hazine tahvili getirisi 4,12%’ye yükselirken 2 yıllık tahvil getirisi ise 4,36%’ya çıktı. Tahvil faiz oranlarının daha şahin Fed ve güçlü veriler ile yükseldiği belirtilebilir. Dün yayınlanan Fed Bej Kitap’ta da ekonomik aktivitenin sınırlı ilerleme gösterdiği ve güçlü tüketici harcamalarının resesyon ihtimalini azaltarak ekonomiyi güçlendirdiği ifade edildi.

Bugün açıklanan konut başlangıçları verisi Aralık’ta 4,3% düşüşle 1,460 milyona gerilerken, inşaat izinleri 1,9% artışla 1,495 milyona yükseldi. Diğer yandan, bugün takip edilen Ocak ayı Philadelphia Fed imalat endeksi -10,6 ile -7’lik beklentinin de altında gerçekleşti. Haftalık işsizlik maaşı başvuruları ise artış beklentisine kıyasla azalış göstererek 187 bine geriledi.

İlerleyen saatlerde Fed yetkililerinden gelecek açıklamalar ve şirketlerin dördüncü çeyreğe ilişkin bilançoları yatırımcıların takibinde olacak.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı