Borsa Yorumları

60%’lık Yükseliş Beklenen Biyotek Hissesi!

January 25, 2023 • 3 dakika okuma süresi
60%’lık Yükseliş Beklenen Biyotek Hissesi!

JPMorgan, pozitif katalizörler göreceğine inandığı klinik evre immüno-onkoloji şirketi Allogene Therapeutics (ALLO)’e işaret ediyor.

Analist Brian Cheng hissenin “NÖTR” olan notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltti. Cheng ayrıca 20 dolar olan fiyat hedefini yaklaşık yarı yarıya olacak şekilde 11 dolara düşürdü. Ancak bu yeni tahmin bile hissenin önümüzdeki yıl boyunca 60,3% yükselebileceği anlamına geliyor.

Müşteri bilgilendirme yazısında görüşlerini paylaşan analist, “Yaptığımız bu güncelleme, öncü CD19 çalışmasına daha fazla odaklanılması adına perde arkasında devam eden sağlıklı bir strateji değişikliği gördüğümüz için, cari seviyeden (yaklaşık işletme değeri 500 milyon dolar) yukarıya tırmanacağını tahmin etmemizden kaynaklanan bir değerleme güncellemesi” ifadelerini kullandı.

CD19 işlemi, tekrarlayan veya dirençli “Hodgkin dışı lenfoma” konusunda yapılan çalışmalara odaklanmış durumda. Analist bu çalışmaların, özellikle yılın ilk yarısında yapılması beklenen bir deney olduğu düşünüldüğünde takip etmeye değer olduğunu belirtti. Cheng ayrıca şirketin takvimi ileriye taşıyabilmesi halinde zayıf satışlara yönelik endişelerin hafifleyebileceğini ifade etti.

Cheng, Allogene’nin mevcut değerlemesinin, şirketin temel yapısı ve gelecekteki katalizörler nedeniyle yukarı yönlü bir güncellemeyi haklı çıkardığının altını çizdi. Notunun yükseltilen hisse salı günü 14% değer kazandı ve bu yılki yükselişini 24%’ün üzerine taşımış oldu. Bu yükseliş, hissenin 57,8% değer kaybettiği 2022’ye kıyasla bir geri dönüş anlamına geliyor.

Analist şirket ile ilgili endişelerden birinin, tekrarlayan ve dirençli “çoklu miyelom” tedavisinde kullanılan BCMA çalışmasının mevcut durumu olduğunu kaydetti. Cheng yönetimle yapılan görüşmelere dayanarak, şirketin üretim sürecinde stratejik bir değişiklik yapmayı ve tekrar değerlendirmeyi düşündüğüne inandığını ifade etti.

Analist, BCMA’nin bir sonraki adımından olumlu sonuçlar alınması halinde, şirketin karamsar yaklaşımları olumluya çevirebileceğini belirtti. Cheng, BCMA’da yapılacak değişikliklerin şirketin temel bir tehdidi ortadan kaldırmasını ve sonra da CD19 işine odaklanmasını sağlayabileceğini vurguladı.

Yılın ikinci yarısında renal hücreli karsinom konusundaki farklı bir çalışma ile ilgili güncellemelerin açıklanacağını da sözlerine ekledi.

60%'lık Yükseliş Beklenen Biyotek Hissesi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC