Blog

Adese Hisse Senedi (ADESE) Fiyatı ve Grafiği

August 9, 2022
Makaleyi sesli dinle

Tablo 1: Adese Hisse Fiyatı ve Grafiği

Adese (ADESE), İttifak Holding’in grup şirketlerinden biridir. Nitelikli araziler edinerek çeşitli gayrimenkul projeleri geliştirir ve halka arz eder. Projelerin yanı sıra gayrimenkullerin satışı, kiralaması ve tesis yönetimiyle de ilgilenir. Şirket, istikrarlı kira getirisi sağlayan geniş portföyüyle dikkatleri üzerine toplar. Yatırımcılar tarafından Türkiye’nin lider gayrimenkul firmalarından biri olarak görülür. Güven ve sürdürülebilirlik, Adese’nin öncelikli hedefleri arasında bulunur.

Adese bünyesinde 2022 yılı itibarıyla 2445 çalışan bulunur. Tüketicilerin ihtiyaçlarını doğru şekilde belirleyen şirket, çevreye uyumlu projelerini uzman kadrosuyla birlikte değerlendirerek hayata geçirirken çalışanlarıyla birlikte büyümeye devam eder. Firmanın genel müdürü, Mustafa Helvacıoğlu’dur. Genel müdür yardımcılığı görevini ise Nurettin Örücü yürütür. Markanın projelerindeki büyümeyle birlikte kariyer olanakları da artış gösterir. Şirket, çalışanları ve yöneticileriyle insanî değerlere saygılı olmayı ilke edinir. İşe alım süreçlerini hassasiyetle yöneterek çalışanlarına çeşitli eğitimler verir. Bu yöntemle yatırımcılarına ve hizmet verdiği kişilere karşı sorumluluk taşır. Marka, çalışanlarının eşit haklara sahip olması için çaba gösterir.

Adese Kuruluşu

Firma, 1991 yılında Konya merkezli olarak kurulmuştur. İttifak Holding bünyesinde faaliyet hayatına başlayan firma; ilk dönemde daha çok gayrimenkul alanında projeler geliştirmiştir. Konut ve arsa projeleri geliştirerek bu projeler özelinde satış işlemleri gerçekleştirir. Ayrıca ticari üniteler üzerinden kiralama imkânı da sağlar. Sonraki dönemde farklı ölçekteki marketlerin yönetim faaliyetlerini de yürütür. Şirketin genel merkezi, kuruluşundan bu yana Konya’nın Selçuklu ilçesindedir. Marka, günümüzde de gayrimenkul yatırımı alanında lider isimlerden biri olmaya devam eder. 

Adese Halka Arz

Firma, ADESE koduyla Borsa İstanbul üzerinden 2011 yılı itibariyle halka arz edilmiştir. Sürdürülebilir büyüme stratejileri sayesinde kısa zamanda kârlılığını artırarak yoluna devam eden marka, paydaşlarına sağladığı güvenle ön plana çıkar. Borsada ADESE ismiyle işlem görür. Firma, faaliyetlerine Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri çerçevesinde devam etmektedir. Markanın hisse senetleri 2022 Temmuz ayı itibarıyla ortalama 0,78 değeriyle işlem görür. Adese hisse yorumları, şirketin sağladığı güveni ortaya koyan faktörlerden biri olarak ön plana çıkar. Firma, sürdürülebilir projeler ışığında yatırımcılarına nezdinden güven duygusu oluşturmaya devam eder.

Adese Hisse Analizi

Tablo 2: Adese Hisse Analizi

Adese Satın Aldığı Şirketler

Kurulduğu günden bu yana firmanın satın aldığı bir şirket bulunmaz. Fakat diğer bazı firmalar, Adese’nin hisselerini farklı oranlarda elinde bulundurur. Bunlar arasında %7’lik payla İttifak Holding A.Ş.’ye öne çıkar. Söz konusu payın ekonomik karşılığı 17.640.000 TL civarındadır. Şirketin kalan kısmı ise farklı iştiraklere bölünmüş durumdadır. Bunlar arasında; Aden Dijital Hizmetler Lojistik İç ve Dış Tic.San.A.Ş ve  Konestaş Konya Gıda Petrol Hayv.Eğit.San.ve Tic.A.Ş. sayılabilir. 

Adese Şirket Bilgileri

  • CEO: Tahir Atilla
  • Çalışan Sayısı: 2445
  • Merkezi: Selçuklu/Konya
  • Kuruluş Tarihi: 1991
  • Sektör: Gayrimenkul

Adese Hisse Senedi (ADESE) Fiyatı ve Grafiği

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Benzer İçerikler