ZOREN Hisse - Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş

₺5,62

Güncel Fiyat

₺795.578.971,73

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.11 (2%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ZOREN Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺5,62

Satış

₺5,63

Günlük Değişim %

2,00%
Günlük Hacim (TL) ₺795.578.971,73
Taban ₺5,06

Haftalık En Yüksek

₺5,66

Aylık En Yüksek

₺6,31
F/K 2,57

Piyasa Değeri

₺28.100.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

31,78%
Volatilite 3,45%

Açılış Fiyatı

₺5,52

Alış

₺5,62

Günlük Değişim (TL)

₺0,11
Günlük Hacim (Lot) 142.464.167
Tavan ₺6,18

Haftalık En Düşük

₺5,46

Aylık En Düşük

₺5,20
PD/DD 0,73

Sermaye

₺5.000.000.000,00
Net Kâr ₺10.921.330.000,00

ZOREN - Şirket Hakkında

ZOREN şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ZOREN ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

İbrahim Sinan Ak

Kuruluş Tarihi

16/06/1993

Halka Arz Tarihi

17.05.2000

Sektör

Elektrik ve buhar üretimi

Çalışan Sayısı

2619

Adres

FETHİYEOSB MAH. PEMBE CAD. NO:17 NİLÜFER / BURSA

Merkez

TR

ZOREN Ortaklık Yapısı

Missing Image

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş.

Zorlu Enerji Elektrik Üretim Anonim Şirketi (A.Ş.), köklü bir geçmişe sahip olan ve enerji sektöründe öncü konumda bulunan bir şirket olarak biliniyor. Şirket, enerji verimliliği, doğal gaz ve elektrik ticareti gibi alanlarda faaliyet gösteriyor. Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş., Türkiye'nin farklı bölgelerinde faaliyetlerini sürdürürken aynı zamanda uluslararası arenada da enerji projelerine katılım sağlıyor.

Zorlu Enerji Elektrik Üretim Hakkında:

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş., Zorlu Holding tarafından 1993 yılında İstanbul’da kurulmuştur. 1953 yılında Denizli’nin Babadağ ilçesinde tekstil sektörüyle çalışmalarına başlayan Zorlu Holding’in günümüzde 60’tan fazla şirketi bulunmaktadır. Zorlu Enerji, enerji sektöründe köklü bir aile geleneği ve dev bir şirketler grubunun prensiplerini sürdürmektedir.

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş., enerji üretimi, dağıtımı ve ticareti alanlarında faaliyet göstermektedir. Yenilenebilir enerji kaynaklarını etkin bir şekilde kullanarak çevre dostu enerji üretimi konusunda öncü rol oynamaktadır. Zorlu Enerji, enerji sektöründeki gücünü artırmak için zaman içinde birçok iş ortaklığı ve satın alma işlemi gerçekleştirmiştir. Bunlar arasında Zorlu Doğal Elektrik, Zorlu Rüzgar Enerjisi ve daha birçok alt şirket bulunmaktadır.

Zorlu Enerji, enerji sektöründen inşaata, perakendecilikten teknolojiye kadar pek çok alanda etkin faaliyet göstermektedir. Ayrıca işletme ve bakım hizmetleri, güneş panelleri ticareti, akıllı sistemler ve elektrikli araç şarj istasyonları gibi yenilikçi alanlarda da faaliyet göstererek enerji sektöründeki liderliğini sürdürmektedir.

Zorlu Holding, çeşitliliği ve yenilikçiliğiyle Türkiye ve dünya genelinde enerji dönüşümünün önemli bir parçası olmaya devam etmektedir. Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş., enerji sektöründe yenilikçi projeler ve sürdürülebilirlik konularında yaptığı çalışmalarla sıkça gündeme gelmektedir. Şirket, özellikle yenilenebilir enerji projeleri ve çevre dostu uygulamalarıyla öne çıkmaktadır.

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş., enerji sektöründe yıllardır süregelen deneyimi ve yenilikçi yaklaşımıyla Türkiye ve dünya genelinde enerji çözümlerine öncülük etmeye devam etmektedir.

Zorlu Enerji, 25 Mayıs 2000 tarihinde ve perşembe günü halka arz edilmiştir. Yüzde 20 açıklık oranıyla halka arz edilen şirketin ilk halka arz fiyatı 1,55 TL olmuştur. Zorlu Enerji, Borsa İstanbul (BİST)’da ZOREN hisse koduyla işlem görmektedir. Şirket, BIST 100 endeksinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ZOREN hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ZOREN yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca ZORLU ENERJI ELEKTRIK URETIM A.S. hissesi alabilirsin.
ZOREN yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.