YUNSA Hisse - Yünsa Yünlü Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

₺80,05

Güncel Fiyat

₺62.178.508,00

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-1.5 (-1.84%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

YUNSA Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺80,05

Satış

₺80,05

Günlük Değişim %

-1,84%
Günlük Hacim (TL) ₺62.178.508,00
Taban ₺73,40

Haftalık En Yüksek

₺82,75

Aylık En Yüksek

₺100,33
F/K 10,00

Piyasa Değeri

₺4.800.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

1,27%
Volatilite 3,99%

Açılış Fiyatı

₺81,55

Alış

₺80,00

Günlük Değişim (TL)

₺-1,50
Tavan ₺89,70

Haftalık En Düşük

₺78,50

Aylık En Düşük

₺77,50
PD/DD 1,62

Sermaye

₺60.000.000,00
Net Kâr ₺479.885.402,00

YUNSA - Şirket Hakkında

YUNSA şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. YUNSA ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

MUSTAFA SÜRMEGÖZ

Kuruluş Tarihi

15/06/1973

Halka Arz Tarihi

06.04.1990

Sektör

Yünlü tekstil mamülleri

Çalışan Sayısı

1027

Adres

Ayazağa Mahallesi, Azerbaycan Caddesi, 1B Blok No: 3b İç Kapı No: 52 Sarıyer / İstanbul

Merkez

TR

YUNSA Ortaklık Yapısı

Missing Image

Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Günümüzün beş büyük üst segment yünlü kumaş üreticisinden biri olan Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), uluslararası piyasadaki başarısıyla Türkiye ekonomisine büyük katkılar sağlıyor. Dünyaca ünlü moda markalarının kumaş tedarikçisi konumunda bulunan şirket, yenilikçi ürünleri ve üstün teknolojileriyle başarılarını katlamaya devam ediyor. Sadece Türkiye’de değil, dünyanın önde gelen birçok şehrinde ofisleri bulunan Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş., sürdürülebilirlik alanındaki yatırımlarıyla da hem iş ortaklarının hem de yatırımcıların ilgisini çekiyor.

Yünsa Hakkında:

Yünlü tekstil mamulleri üretimi ve pazarlaması alanında faaliyet gösteren Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş., 21 haziran 1973 tarihinde kurulmuştur. Şirketin ana ortağı Hacı Ömer Sabancı Holding Anonim Şirketi’dir. Bugün şirketin merkez ofisi İstanbul Dördüncü Levent’te bulunan Sabancı Center’da, fabrikası ise Çerkezköy’deki Organize Sanayi Bölgesindedir.

Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş., yüzde 100 yün üretimine ek olarak ipek, kaşmir ve viskon gibi karışımlı yünlü kumaş üretimi de yapmaktadır. 50’den fazla ülkeye ihracat yapan şirketin Türkiye ve İtalya’da tasarım ofisleri mevcuttur. Yünsa’nın Almanya, İtalya ve İngiltere’de satış ofisleri; Fransa, İspanya, İtalya, Amerika Birleşik Devletleri, Rusya, Japonya, Kore ve Çin gibi ülkelerde ise acenteleri bulunmaktadır. Şirket, koleksiyonlarını her sezon Paris, Londra, Münih ve Tokyo gibi dünyanın önde gelen şehirlerinde gerçekleşen tekstil fuarlarında sergilemektedir.

Avrupa’nın en büyük entegre kumaş üreticisi olan Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin yıllık 4 bin 500 ton kamgarn iplik üretme ve 10 milyon metre kumaş dokuma kapasitesi bulunmaktadır. Şirketin ürettiği kumaşlar UV koruma, su itme ve kendi kendini temizleme gibi birçok özellikle öne çıkmaktadır. 2023 yılında 1,7 milyon avroluk bir yatırım açıklayan Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş., sürdürülebilirlik gibi birçok alanda yenilikçi projelerine devam etmektedir.

Şirket, 06 Nisan 1990 tarihinde halka arz olmuştur. Borsa İstanbul (BİST)’da YUNSA hisse senedi konuyla işlem gören şirket BİST Tüm, BİST Tüm-100, BİST Ana, BİST Sınai, BİST Tekirdağ ve BİST Tekstil Deri endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl YUNSA hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına YUNSA yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca YUNSA YUNLU SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
YUNSA yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.