YAYLA Hisse - Yayla Enerji Üretim Turizm ve İnşaat Ticaret A.Ş

₺16,00

Güncel Fiyat

₺7.484.300,39

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.06 (-0.37%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

YAYLA Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺16,00

Satış

₺16,07

Günlük Değişim %

-0,37%
Günlük Hacim (TL) ₺7.484.300,39
Taban ₺14,40

Haftalık En Yüksek

₺17,21

Aylık En Yüksek

₺19,24
F/K 13,05

Piyasa Değeri

₺798.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

0,76%
Volatilite 6,72%

Açılış Fiyatı

₺16,06

Alış

₺16,00

Günlük Değişim (TL)

₺-0,06
Tavan ₺17,60

Haftalık En Düşük

₺15,30

Aylık En Düşük

₺14,25
PD/DD 1,37

Sermaye

₺49.875.000,00
Net Kâr ₺61.137.665,00

YAYLA - Şirket Hakkında

YAYLA şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. YAYLA ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

MEHMET YAYLA

Kuruluş Tarihi

11/12/2012

Halka Arz Tarihi

14.11.2013

Sektör

ENERJİ, TURİZM VE İNŞAAT TAAHHÜT FAALİYETLERİ

Çalışan Sayısı

10

Adres

KAZIM ÖZALP MAHALLESİ UĞUR MUMCU CADDESİ KIZ KULESİ SOKAK 20/4 GAZİOSMANPAŞA/ANKARA

Merkez

TR

YAYLA Ortaklık Yapısı

Missing Image

Yayla Agro Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Türkiye’nin artan enerji ihtiyacını yenilenebilir kaynaklardan elde ettiği enerjilerle karşılamayı amaçlayan Yayla Enerji Üretim Turizm ve İnşaat Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), 2010 yılından bu yana ülkemizin enerji gereksiniminin giderilmesine katkı sağlıyor. Hidroelektrik santral (HES) ve güneş enerji santrali (GES) alanlarında uygun projeler geliştiren ve gerekli çalışmaları yürüten Yayla Enerji Üretim Turizm ve İnşaat Tic. A.Ş., Türkiye’nin enerji geleceğini şekillendirmeye devam ediyor. Yeşil enerji alanında attığı adımlarla ilgi odağı olan şirketin, sürdürülebilir geleceğe dair projeleri temiz enerjiye yatırımlara olan ilginin artmasına imkan tanıyor.

Yayla Enerji Hakkında:

Yayla Enerji Üretim Turizm ve İnşaat Ticaret A.Ş.’nin temelleri bundan 63 yıl önce Mehmet Yayla tarafından İskenderun'da atılmıştır. 1950 yılında kurulan Yayla İnşaat’ın, sonraki yıllarda Yayla İnşaat Kollektif Şirketi ünvanını aldığı bilinmektedir. 1980’li yıllara kadar yapı sektöründe aktif olarak faaliyet gösteren ve şehrin pek çok noktasında inşaat projelerine imza atan şirket, 80’li yılların Hüseyin Yayla tarafından yönetilmeye başlamıştır.

Şirketin ünvanını Yayla İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. olarak değiştiren Hüseyin Yayla, 1992 yılında şirketin tüm hisselerini satın alarak şirkete yeni bir perspektif kazandırmayı başarmıştır.

2000'li yıllarda yenilenebilir ve temiz enerji yatırımlarına yönelen Yayla İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti., 2010’dan itibaren inşaat sektörüyle birlikte enerji ve turizm alanlarında çeşitlenmeye başlamıştır. 2012 yılında faaliyet konularına uygun olarak adını bir kez daha değiştiren şirket, bugünkü ünvanı olan Yayla Enerji Üretim Turizm ve İnşaat Tic. A.Ş.’yi almıştır.

14 Kasım 2013 tarihinde halka arz olan Yayla Enerji Üretim Turizm ve İnşaat Tic. A.Ş.’nin borsadaki ilk işlem tarihi ise 22 Kasım 2013’tür. YAYLA hisse kodu kısaltmasına sahip olan şirketin halka açıklık oranı yüzde 73,91 olarak belirlenmiştir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl YAYLA hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına YAYLA yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca YAYLA ENERJI URETIM TURIZM VE INSAAT TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
YAYLA yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.