YATAS Hisse - Yataş Yatak ve Yorgan Sanayi Ticaret A.Ş.

₺37,40

Güncel Fiyat

₺27.791.443,96

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.24 (-0.64%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

YATAS Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺37,40

Satış

₺37,42

Günlük Değişim %

-0,64%
Günlük Hacim (TL) ₺27.791.443,96
Taban ₺33,66

Haftalık En Yüksek

₺38,10

Aylık En Yüksek

₺39,94
F/K 8,00

Piyasa Değeri

₺5.602.480.075,50

Yabancı Oranı (%)

15,61%
Volatilite 2,50%

Açılış Fiyatı

₺38,00

Alış

₺37,40

Günlük Değişim (TL)

₺-0,24
Tavan ₺41,14

Haftalık En Düşük

₺35,00

Aylık En Düşük

₺35,00
PD/DD 1,20

Sermaye

₺149.798.932,50
Net Kâr ₺700.347.610,00

YATAS - Şirket Hakkında

YATAS şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. YATAS ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

H.Nuri ÖZTAŞKIN

Kuruluş Tarihi

09/10/1987

Halka Arz Tarihi

08.08.1996

Sektör

Yatak, yorgan ve havlu imalatı

Çalışan Sayısı

3764

Adres

Organize Sanayi Bölgesi, 18.Cadde No:6 Melikgazi/Kayseri

Merkez

TR

YATAS Ortaklık Yapısı

Missing Image

Yataş Yatak ve Yorgan Sanayi Ticaret A.Ş.

Yataş Yatak ve Yorgan Sanayi Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), eski adıyla Süntaş A.Ş., 1976 yılında kurulan bir yapay sünger ve mobilya üretim firması olarak biliniyor. Şirket, sünger yatak başta olmak üzere baza, baza başlığı, koltuk, modüler mobilyalar ve ev tekstili gibi pek çok farklı alanda üretim ve imalat gerçekleştiriyor. Satış konusunda önemli başarılara imza atan Yataş Yatak ve Yorgan Sanayi Ticaret A.Ş., sektörde 35 yıllık deneyimiyle lider isimlerden biri olmayı başarıyor. Şirketin genel müdürlüğünü 2023 yılı itibarıyla Hacı Nuri Öztaşkın yürütüyor.

Yataş Hakkında:

Pek çok farklı alanda üretim yapıyor olmasının yanı sıra hizmet verdiği sektörün öncülerinden biri olması sebebiyle dikkat çeken Yataş Yatak ve Yorgan Sanayi Ticaret A.Ş., halka arz edilmiş bir şirket olarak bilinmektedir. 2010 yılında Enza Home mağazasını yaratan Yataş Yatak ve Yorgan Sanayi Ticaret A.Ş., başarılı tasarım anlayışı ve teknolojiyi ön planda tutan üretimleriyle dikkat çekmeyi başarmaktadır.

Faaliyet alanı yatak, yorgan ve havlu imalatı olan Yataş Yatak ve Yorgan Sanayi Ticaret A.Ş.’nin yönetim kurulunda 2023 yılı itibarıyla Yavuz Altop, Yılmaz Öztaşkın, Hacı Nuri Öztaşkın, Şükran Balçık, Nimet Eşelioğlu, İzzet Sümer, Ertuğrul Bertan Kaya, Aytül Kabakcı, Serhan Sinan Altop, Emin Ethem Kutucular ve Mehmet Gani Sönmez bulunmaktadır.

Günümüzde YATAS hisse koduyla Yıldız Pazar’da işlem görmekte olan Yataş Yatak ve Yorgan Sanayi Ticaret A.Ş., 8-9 Ağustos 1996 tarihlerinde YTL öncesi 26.000 TL fiyatla halka arz olmuştur. Borsa İstanbul (BİST) için ilk işlem tarihi 19 Ağustos 1996 olarak belirlenmiştir. Halka arz için aracı kurum Global Menkul Değerler A.Ş. olmuştur. Fiili dolaşımdaki pay oranının yüzde 59 ve fiili dolaşımdaki payın 88,392,651 lot olduğu bilinmektedir. Yataş hisselerinin dahil olduğu endeksler arasında ISKDN, XK100, XKTMT, XKTUM, XTEKS, XSKAY, XTMTU, XTUMY, XUSIN, XYLDZ ve XUTUM bulunmaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl YATAS hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına YATAS yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca YATAS YATAK VE YORGAN SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
YATAS yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.