VESBE Hisse - Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺20,96

Güncel Fiyat

₺52.306.393,58

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.26 (-1.23%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

VESBE Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺20,96

Satış

₺20,96

Günlük Değişim %

-1,23%
Günlük Hacim (TL) ₺52.306.393,58
Taban ₺19,10

Haftalık En Yüksek

₺21,82

Aylık En Yüksek

₺24,74
F/K 6,81

Piyasa Değeri

₺33.536.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

16,82%
Volatilite 2,36%

Açılış Fiyatı

₺21,22

Alış

₺20,94

Günlük Değişim (TL)

₺-0,26
Tavan ₺23,34

Haftalık En Düşük

₺20,82

Aylık En Düşük

₺20,32
PD/DD 1,31

Sermaye

₺1.600.000.000,00
Net Kâr ₺4.926.293.000,00

VESBE - Şirket Hakkında

VESBE şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. VESBE ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Hasan Uğur

Kuruluş Tarihi

13/11/1997

Halka Arz Tarihi

12.04.2006

Sektör

Beyaz eşya üretimi

Çalışan Sayısı

9301

Adres

Levent 199 Büyükdere Cad. No 199 34394 Şişli/İSTANBUL Tel: 0 212 456 22 00 Faks: 0 212 422 02 03

Merkez

TR

VESBE Ortaklık Yapısı

Missing Image

Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağlayan şirketler arasında öne çıkan Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), Türkiye’nin ilk üç, Avrupa’nın ise en büyük beş beyaz eşya üreticisi arasında yer alıyor. Toplam gelirlerinin yaklaşık yüzde 80’ini yurt dışı satışlarından elde eden şirket, bu yönüyle Türkiye ekonomisine güçlü katkılar sunuyor. Güçlü yatırımcı ilişkileri bulunan Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret A.Ş., finansal çıktılarıyla birçok yatırımcının takibinde bulunuyor.

Vestel Beyaz Eşya Hakkında:

Beyaz eşya üretimi yapan Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret A.Ş., yüksek kalite standartlarına uygun olarak ürettiği buzdolapları, bulaşık makineleri, çamaşır makineleri, fırınları ve klimalarıyla yurt içinde ve yurt dışında öne çıkmaktadır. Güçlü pazarlama ve satış faaliyetlerine sahip olan şirket, uzun yıllardır Türkiye’nin ihracat şampiyonudur.

15 adeti yurt dışında olmak üzere toplam 24 şirkete sahip olan Vestel Şirketler Grubu, Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin başarılarında büyük rol oynamaktadır. Türkiye’de ve Avrupa’da pek çok beyaz eşya ürün çeşidinde lider marka olan Vestel, müşterilerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılama hedefini sürdürmektedir. Yenilikçi ürün projelerine yatırım yapan şirket, uluslararası pazarda rekabetçi konumunu korumak adına güçlü Ar-Ge çalışmalarına imza atmaktadır.

1984 yılında başlayan faaliyetlerini 1994 yılından beri Zorlu Holding çatısı altında sürdüren Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret A.Ş., üretimlerini Manisa’da ve Rusya’nın Aleksandrov şehrinde bulunan tesislerinde gerçekleştirmektedir. Şirketin Manisa’daki üretim tesisi 1,3 milyon metrekare alan üzerine kuruludur. Vestel City ismindeki bu tesis, Avrupa’nın tek lokasyonda üretim yapan en büyük endüstri komplekslerinden birini oluşturmaktadır.

Şirket, 11-12 Nisan 2006 tarihlerinde 3,20 TL fiyatla halka arz olmuştur. Vestel, BİST İstanbul (BİST)’da VESBE hisse koduyla işlem görmekte olup BİST 100, BİST 100-30, BİST Temettü, BİST Temettü 25, BİST Sınai, BİST Metal Eşya Makina, BİST Yıldız, BİST Sürdürülebilirlik ve BİST Manisa endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl VESBE hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına VESBE yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca VESTEL BEYAZ ESYA SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
VESBE yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.