VBTYZ Hisse - VBT Yazılım A.Ş.

₺28,52

Güncel Fiyat

₺44.735.990,12

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.88 (3.18%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

VBTYZ Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺28,52

Satış

₺28,52

Günlük Değişim %

3,18%
Günlük Hacim (TL) ₺44.735.990,12
Taban ₺25,68

Haftalık En Yüksek

₺31,90

Aylık En Yüksek

₺34,58
F/K 33,20

Piyasa Değeri

₺3.336.840.000,00

Yabancı Oranı (%)

0,31%
Volatilite 4,92%

Açılış Fiyatı

₺27,64

Alış

₺28,28

Günlük Değişim (TL)

₺0,88
Tavan ₺31,36

Haftalık En Düşük

₺26,22

Aylık En Düşük

₺26,22
PD/DD 6,65

Sermaye

₺117.000.000,00
Net Kâr ₺100.507.185,00

VBTYZ - Şirket Hakkında

VBTYZ şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. VBTYZ ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

ZAHİDE KOÇYİĞİT

Kuruluş Tarihi

24/06/1993

Halka Arz Tarihi

06.07.2021

Sektör

Bilgisayar donanımının ithlatı, ihracatı ve dahili ticaretini yapmak, bilişim sistemleri, otomasyon, yazılım ve donanım faaliyetlerinde bulunmak

Çalışan Sayısı

310

Adres

İçereköy Mah. Umut Sk. Quick Tower Sitesi Blok No: 10-12 İç Kapı No: 57 Ataşehir/ İSTANBUL

Merkez

TR

VBTYZ Ortaklık Yapısı

Missing Image

VBT Yazılım A.Ş.

24 Haziran 1993 tarihinde kurulan VBT Yazılım Anonim Şirketi (A.Ş.), pek çok farklı alanda hizmet veren ve sektör faaliyetlerini genişletmekte olan bir şirket olmasıyla dikkat çekiyor. Şirket, gerçekleştirdiği çalışmalarda her zaman teknolojinin yapı taşlarını kullanmaya devam ediyor. Bu sayede sektörün öncülerinden biri olmayı başaran VBT Yazılım A.Ş., halka arz olmuş bir şirket olmasıyla da dikkat çekiyor. 2023 yılı itibarıyla şirketin yönetim kurulu başkanlığını Birol Başaran yürütüyor.

VBT Yazılım Hakkında:

Bilgi teknolojileri, yazılım, eğitim ve danışmanlık alanlarında hizmetler veren VBT Yazılım A.Ş., teknolojinin getirdiği yenilikleri çalışma hayatına adapte etmeyi amaçlamaktadır. VBT Yazılım A.Ş., faaliyet ve hizmet verdiği sektörleri her geçen gün genişletmektedir. Yazılım çözümleri üretmekte olan ve 1993 yılından beri hizmet vermeye devam eden VBT Yazılım A.Ş. bankacılık, finans, sigorta, hava taşımacılığı, sağlık ve savunma sanayi sektörlerine yönelik geliştirilen projelerle ürün ve hizmet üretimi gerçekleştirmektedir.

VBT Yazılım A.Ş.’nin Londra, Adana, Ankara ve İstanbul’da bir ofis ve Ar-Ge merkezlerine sahip olduğu bilinmektedir. Şirket, 270 kişilik ekiple teknolojik bir inovasyon faaliyeti yürütmektedir.

VBT Yazılım A.Ş., 5-6 Temmuz 2021’de 12,48 TL sabit fiyatla halka arz olmuştur. Eşit dağıtım yöntemiyle halka arz olan şirketin payları, Metro Dağıtım Menkul Değerler A.Ş. aracı kurumuyla halk arz edilmiştir. Fiili dolaşımdaki payın 8.896.768 lot olduğu bilinmektedir. Pay oranı ise yüzde 34,71 olarak belirlenmektedir. VBTYZ hisse koduyla Ana Pazar’da işlem gören VBT Yazılım A.Ş.’nin, Borsa İstanbul (BİST)’da ilk işlem tarihi 12 Temmuz 2021’dir. VBT Yazılım hisselerinin dahil olduğu endeksler arasında XBANA, XBLSM, XKTUM, XSIST, XTKJS, XTUMY, XUTEK ve XUTUM endeksleri bulunmaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl VBTYZ hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına VBTYZ yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca VBT YAZILIM A.S. hissesi alabilirsin.
VBTYZ yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.