VAKFN Hisse - Vakıf Finansal Kiralama A.Ş.

₺3,10

Güncel Fiyat

₺16.927.113,22

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.03 (0.98%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

VAKFN Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺3,10

Satış

₺3,10

Günlük Değişim %

0,98%
Günlük Hacim (TL) ₺16.927.113,22
Taban ₺2,77

Haftalık En Yüksek

₺3,29

Aylık En Yüksek

₺3,81
F/K 4,12

Piyasa Değeri

₺6.200.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

13,25%
Volatilite 1,30%

Açılış Fiyatı

₺3,08

Alış

₺3,09

Günlük Değişim (TL)

₺0,03
Tavan ₺3,37

Haftalık En Düşük

₺3,04

Aylık En Düşük

₺3,03
PD/DD 1,93

Sermaye

₺2.000.000.000,00
Net Kâr ₺1.505.912.000,00

VAKFN - Şirket Hakkında

VAKFN şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. VAKFN ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

MUSTAFA ERDİN

Kuruluş Tarihi

15/09/1988

Halka Arz Tarihi

24.04.1991

Sektör

Finansal kiralama

Çalışan Sayısı

82

Adres

İNKILAP MAH. DR.ADNAN BÜYÜKDENİZ CAD. NO:7/A İÇ KAPI NO:9 ÜMRANİYE/İSTANBUL

Merkez

TR

VAKFN Ortaklık Yapısı

Missing Image

Vakıf Finansal Kiralama A.Ş.

15 Eylül 1988 tarihinde Vakıfbank iştiraki olarak kurulan Vakıf Finansal Kiralama Anonim Şirketi (A.Ş.)’nin, 1991 yılında İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na kote edildiği biliniyor. Şirket, bu özelliğiyle halka açılan ilk leasing şirketi oluyor. Vakıf Finansal Kiralama A.Ş., pek çok alanda gösterdiği faaliyetle bugün Türkiye’nin en önemli şirketleri arasında yer alıyor. Şirket, bugün pek çok farklı kiralama ve leasing işlemleri yapıyor.

Vakıf Finansal Kiralama Hakkında:

İstanbul merkezli olarak kurulan Vakıf Finansal Kiralama A.Ş., geniş bir faaliyet alanına sahip olması sebebiyle dikkat çekmektedir. Şirketin yürütmekte olduğu pek çok farklı proje ve çalışma bulunmaktadır. Türkiye merkezli bir şirket olan Vakıf Finansal Kiralama A.Ş., geniş hizmet alanlarıyla dikkat çekmeyi başarmaktadır.

2023 yılı itibarıyla Vakıf Finansal Kiralama A.Ş.’nin yönetim kurulunda Hazım Akyol, Halil Çelik, Şeref Yarımoğlu, Emine Uyumaz, Eren Süzen, Savaş Atanur Kazaz, Mustafa Erdin ve Selçuk Gökbayrak gibi isimler bulunmaktadır. Güçlü çalışmalarla şirketin verimini her geçen gün artırmak amaçlanmaktadır. Vakıf Finansal Kiralama A.Ş. ‘nin Vakıfbank iştiraki olması, şirkete duyulan güveni her geçen gün artırmaktadır.

06.01.2022 ve 07.01.2022 tarihlerinde satışa sunulan, birincil piyasada işlem gören Vakıf Finansal Kiralama A.Ş. için her nominal pay 1 TL ile işlem görmüştür. Bu sayede şirket sermayesinin yüzde 100 oranında artırılması amaçlanmıştır. 

Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmekte olan Vakıf Finansal Kiralama A.Ş., 24 Mart 1991 tarihinde halka arz olmuştur. Şirketin borsadaki ilk işlem tarihi de bu tarihtir. VAKFN hisse koduyla işlem gören Vakıf Finansal Kiralama hisseleri BİST Ana, BİST Fin. Kir. Faktoring, BİST Tüm-100 ve BİST Mali endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl VAKFN hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına VAKFN yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca VAKIF FINANSAL KIRALAMA A.S. hissesi alabilirsin.
VAKFN yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.