USAK Hisse - Uşak Seramik Sanayi A.Ş.

₺21,34

Güncel Fiyat

₺86.806.985,67

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺1.94 (10%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

USAK Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺21,34

Satış

₺0,00

Günlük Değişim %

10,00%
Günlük Hacim (TL) ₺86.806.985,67
Taban ₺17,46

Haftalık En Yüksek

₺21,34

Aylık En Yüksek

₺21,34
F/K 34,65

Piyasa Değeri

₺5.228.300.000,00

Yabancı Oranı (%)

1,66%
Volatilite 12,84%

Açılış Fiyatı

₺19,40

Alış

₺21,34

Günlük Değişim (TL)

₺1,94
Tavan ₺21,34

Haftalık En Düşük

₺14,59

Aylık En Düşük

₺9,75
PD/DD 1,96

Sermaye

₺245.000.000,00
Net Kâr ₺150.886.907,00

USAK - Şirket Hakkında

USAK şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. USAK ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Hüseyin Tanış

Kuruluş Tarihi

09/09/1972

Halka Arz Tarihi

28.11.1990

Sektör

YER VE DUVAR KAROSU İMALATI

Çalışan Sayısı

431

Adres

Dilek Mahallesi Değirmenler Sokak No:100 BANAZ / UŞAK

Merkez

TR

USAK Ortaklık Yapısı

Missing Image

Uşak Seramik Sanayi A.Ş.

Köklü bir geçmişe sahip olan Uşak Seramik Sanayi Anonim Şirketi (A.Ş.), faaliyete geçtiği günden beri seramik sektöründe adından söz ettiriyor. Şirket kaliteye ve üstün hizmet anlayışına dayalı bir yaklaşım benimseyerek müşteri memnuniyetini ilk sıraya yerleştiriyor. Teknoloji ve tasarıma yatırım yapmayı öncelik kabul eden Uşak Seramik Sanayi A.Ş., ürün portföyünü sürekli olarak geliştirmeye odaklanıyor. Hem yerel hem de uluslararası pazarda varlığını güçlü bir şekilde sürdüren şirket, seramik sektöründe bir dünya markası olmayı hedefliyor.

Uşak Seramik Hakkında:

Uşak Seramik Sanayi A.Ş., 1972 yılında çok ortaklı bir şirket olarak kurulmuş olup 1975 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir. 28 bin metrekarelik bir tesisle sektöre atılan şirket, günümüzde 400 bin metrekarelik bir alanda faaliyet göstermektedir. Uşak Seramik Sanayi A.Ş., 2004 yılında Tanışlar Grup tarafından satın alınmış ve 3,2 milyon metrekarelik üretim kapasitesiyle hizmet vermeye başlamıştır. 2021 yılı verilerine göre fabrikada bin çalışan ve 16 milyon metrekare üretim kapasitesi bulunmaktadır. Şirket, günümüzde Türkiye’nin en büyük 572’inci sanayi kuruluşu olarak ilerlemeye devam etmektedir.

Şirketin geniş ürün yelpazesinde tezgah arası ürünler, takım ürünler, yer ürünleri, granitler, dış mekan ürünleri, parkeler ve havuz malzemeleri yer almaktadır. Bu ürünler arasında duvar karosu, bordür ve teknik porselen gibi çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Uşak Seramik Sanayi A.Ş. sadece Türkiye’de değil, dünya genelinde de kendisini göstermektedir. Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Kanada ve İtalya başta olmak üzere 40’tan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

Uşak Seramik Sanayi A.Ş., 28 Kasım 1990 tarihinde pay başına 1,0 TL fiyatla halka arz olmuştur. Şirketin halka açıklık oranı yüzde 82,58 olarak açıklanmıştır. Uşak Seramik Sanayi A.Ş., USAK hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir. Şirket BİST Sınai, BİST Taş-Toprak, BİST Tüm-100, BİST Tüm, BİST Ulusal Tüm ve BİST Katılım 100 endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl USAK hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına USAK yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca USAK SERAMIK SANAYII A.S. hissesi alabilirsin.
USAK yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.