ULUUN Hisse - Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺29,28

Güncel Fiyat

₺59.129.203,58

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.38 (1.31%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ULUUN Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺29,28

Satış

₺29,28

Günlük Değişim %

1,31%
Günlük Hacim (TL) ₺59.129.203,58
Taban ₺26,36

Haftalık En Yüksek

₺29,48

Aylık En Yüksek

₺29,48
F/K 0,00

Piyasa Değeri

₺5.591.601.600,00

Yabancı Oranı (%)

1,23%
Volatilite 3,88%

Açılış Fiyatı

₺28,94

Alış

₺29,26

Günlük Değişim (TL)

₺0,38
Tavan ₺32,20

Haftalık En Düşük

₺28,36

Aylık En Düşük

₺26,72
PD/DD 0,71

Sermaye

₺190.970.000,00
Net Kâr ₺-640.243.219,00

ULUUN - Şirket Hakkında

ULUUN şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ULUUN ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Kamil Adem

Kuruluş Tarihi

03/07/1989

Halka Arz Tarihi

14.11.2014

Sektör

Un, irmik, makarna ve bisküvi gibi hububat ve bakliyattan mamul, her türlü gıda maddelerinin imalatı

Çalışan Sayısı

968

Adres

Denizevleri Mah. Alaçam Cad. Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret A.Ş Blok No:42/1 Atakum Samsun

Merkez

TR

ULUUN Ortaklık Yapısı

Missing Image

Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), 50 yıldan fazladır süregelen tecrübesiyle Türkiye’nin hububat sektöründe öne çıkan firmalar arasında yer alıyor. Ulusoy Un, hisselerine sahip olduğu yerli ve yabancı şirketler aracılığıyla hem Türkiye’de hem de uluslararası arenada faaliyetlerini yürütmeye devam ediyor. Ulusoy Un’un uluslararası arenada faaliyet göstermesi, Türkiye hububat sektörünün dünyaya açılmasına önemli bir katkı sağlıyor. Ulusoy Un, geçmişten günümüze yüksek kalite standartlarına sahip mamulleriyle sofralara değer katmayı sürdürüyor.

Ulusoy Un Hakkında

Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1969 yılında Fahrettin Ulusoy tarafından Samsun’da kurulmuştur. Şirket unlu mamuller sektöründe faaliyet göstermekte olup Türkiye’de lider markalarla iş birliği yapmaktadır. Ulusoy Un, buğdaydan pişmiş mamullere uzanan üretim zinciriyle Türkiye’nin dört bir yanına ürünlerini ulaştırmaktadır. Satışlar yalnızca Türkiye ile sınırlı kalmamakta, Ulusoy Un ürünleri 90’dan fazla ülkeye ihraç edilmektedir. Ulusoy Un’un İsviçre’de yer alan şirketi Rolweg sayesinde yılda 3 milyon tondan fazla tahıl ticareti yaptığı bilinmektedir.

Ulusoy Un’un Samsun’da 50. Yıl ve Kirazlık Üretim Tesisi ve Tekirdağ’da Çorlu Üretim Tesisleri olmak üzere üç adet üretim noktası bulunmaktadır. Bu tesislerde Türkiye ve dünya genelinden toplanan tahıllar günlük 3 bin 925 ton kapasiyle un olacak şekilde işlenmektedir. Ayrıca şirketin yaklaşık 300 bin tonluk ham madde depolama kapasitesi bulunmaktadır. Ulusoy Un, 2022 yılında Söke Un’u da satın alarak bünyesine dahil etmiştir. Söke Un’un satın alınması şirketin pazardaki etkinliğini artırarak daha fazla müşteriye ulaşılmasını sağlamıştır.

Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret A.Ş., 12-13-14 Kasım 2014 tarihlerinde halka arz olmuştur. Şirketin ilk halka arz birim fiyatı 3,15 TL olarak belirlenmiştir. Şirket, Borsa İstanbul (BİST)’da ULUUN hisse koduyla işlem görmekte olup BİST Katılım Tüm, BİST Sınai, BİST Katılım 100, BİST Yıldız, BİST Tüm, BİST Katılım 50, BİST Tüm 100 ve BİST Gıda-İçecek endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ULUUN hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ULUUN yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca ULUSOY UN SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
ULUUN yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.