TSPOR Hisse - Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş.

₺2,14

Güncel Fiyat

₺210.413.237,61

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.13 (6.47%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

TSPOR Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺2,14

Satış

₺2,14

Günlük Değişim %

6,47%
Günlük Hacim (TL) ₺210.413.237,61
Taban ₺1,93

Haftalık En Yüksek

₺2,18

Aylık En Yüksek

₺2,37
F/K 0,00

Piyasa Değeri

₺5.350.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

0,48%
Volatilite 5,97%

Açılış Fiyatı

₺2,03

Alış

₺2,13

Günlük Değişim (TL)

₺0,13
Günlük Hacim (Lot) 100.717.925
Tavan ₺2,35

Haftalık En Düşük

₺1,96

Aylık En Düşük

₺1,90
PD/DD 0,00

Sermaye

₺2.500.000.000,00
Net Kâr ₺-1.778.883.682,00

TSPOR - Şirket Hakkında

TSPOR şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. TSPOR ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

SİNAN ZENGİN

Kuruluş Tarihi

28/03/1994

Halka Arz Tarihi

10.04.2005

Sektör

SPORTİF İDMAN FAALİYETLERİ ,SÖZLEŞMEDE YAZILI HUSUSLAR

Çalışan Sayısı

223

Adres

MEHMET ALİ YILMAZ TESİSLERİ, HAVAALANI ALTI ,TRABZON

Merkez

TR

TSPOR Ortaklık Yapısı

Missing Image

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş.

Spor geçmişi 20’nci yüzyılın başlarına kadar uzanan Trabzon’da Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.) hala aktif bir şekilde faaliyetlerine devam ediyor. Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş.’nin geçmişi, şehirde Türklerin kurduğu ilk spor kulübü olan İdmanyurdu Kulübü’ne dayanıyor. İdmanyurdu kurulduktan sonra çok uzun ömürlü olmasa da Trabzonlu gençlerin kalbinde spor tutkusu hiçbir zaman bitmeyerek Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş.’nin fitilini ateşliyor ve bu spor kulübü çalışmalarına başarılı şekilde devam ediyor. 

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Hakkında:

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş. 1967 senesinde kurulmuştur. Ancak Trabzon şehrinin spor geçmişi çok daha eskilere dayanmaktadır. Osmanlı zamanlarından beri sosyal ve kültürel anlamda büyük bir değere sahip olan şehrin yerel halkı her zaman spora değer veren gençlerden oluşmuştur.

1960’lı senelerin başlarında Futbol Federasyonu Başkanı Orhan Şeref Apak’ın öncülüğünde profesyonel ikinci ve üçüncü ligler kurulmuştur. Ülke genelinde bu liglerde mücadele edecek profesyonel kent takımlarının kurulması da desteklenmiştir.

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş.’nin kurulabilmesi için şehrin hem maddi hem manevi hem de sportif bütün imkânlarının profesyonel bir spor kulübüne seferber edilebilmesi gerekmektedir. Tüm bu olaylar neticesinde ilk olarak İdmanyurdu Kulübünün ve dolaylı olarak da Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş.’nin temelleri atılmıştır.

Günümüzde Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş. 55 senelik şanlı tarihiyle birinci ligde oynamaya devam etmektedir. Kulüp başarılarını her sene geliştirmek için durmaksızın çalışmayı sürdürmektedir. 

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş. 6 ila 8 Nisan 2005 tarihleri arasında talep toplayarak halka arz edilmiştir. Şirketin talep toplama fiyat aralığı 5 ila 6 TL olarak belirlenmiştir. Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş. hisseleri TSPOR hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl TSPOR hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına TSPOR yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca TRABZONSPOR SPORTIF YATIRIM VE FUTBOL ISLETMECILIGI TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
TSPOR yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.