TSKB Hisse - Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş.

₺12,34

Güncel Fiyat

₺271.466.030,77

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.5 (4.22%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

TSKB Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺12,34

Satış

₺12,34

Günlük Değişim %

4,22%
Günlük Hacim (TL) ₺271.466.030,77
Taban ₺11,11

Haftalık En Yüksek

₺12,34

Aylık En Yüksek

₺12,34
F/K 4,56

Piyasa Değeri

₺34.552.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

22,62%
Volatilite 4,98%

Açılış Fiyatı

₺11,87

Alış

₺12,33

Günlük Değişim (TL)

₺0,50
Tavan ₺13,57

Haftalık En Düşük

₺11,47

Aylık En Düşük

₺10,67
PD/DD 1,49

Sermaye

₺2.800.000.000,00
Net Kâr ₺7.569.127.000,00

TSKB - Şirket Hakkında

TSKB şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. TSKB ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Murat BİLGİÇ

Kuruluş Tarihi

31/05/1950

Halka Arz Tarihi

10.04.1986

Sektör

Kalkınma ve yatırım bankacılığı

Adres

MECLİSİ MEBUSAN CADDESİ NO.81 34427 FINDIKLI-İSTANBUL

Merkez

TR

TSKB Ortaklık Yapısı

Missing Image

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş.

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Anonim Şirketi (A.Ş.), 70 yılı aşkın köklü geçmişiyle istihdamda fırsat eşitliğine ve kapsayıcı ekonomik büyümeye katkı sağlıyor. Türkiye’nin ilk özel sermayeli kalkınma ve yatırım bankası olma özelliği taşıyan Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş., kurumsal bankacılık, yatırım bankacılığı ve danışmanlık alanlarında faaliyet gösteriyor. Günümüz bankacılık sistemlerine yön veren ve Türkiye’nin kalkınması noktasında büyük roller üstlenen Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş., güçlü iş ortaklıkları ve sürdürülebilir bankacılık modeliyle nitelikli bir hizmet vadediyor. 

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Hakkında:

1950 yılında İstanbul’da kurulan Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş., Dünya Bankası ve T.C. Merkez Bankası desteği ve ticari bankaların pay sahipliğiyle kurulan bir banka olarak varlığını sürdürmektedir. Dönemin önde gelen ekonomist, sanayici ve iş insanlarının iştirakiyle kurulan Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş.’nin çok ortaklı bir yapıya sahip olduğu bilinmektedir.

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş., İstanbul ve Ankara'da olmak üzere iki şubeyle hizmet vermektedir. Bankanın yönetim kurulu başkanlığı görevini günümüzde Adnan Bali üstlenmektedir. Bununla birlikte Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nın günümüzde 380’e yakın çalışanı bulunmaktadır. Güncel olarak 12 milyar 782 milyon TL sermayeye sahip olan banka, Türkiye’nin büyük bankaları arasında yer almaktadır.

Bankanın bağlı ortaklıkları içerisinde TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş., TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş. ve TSKB Sürdürülebilirlik Danışmanlığı A.Ş. bulunmaktadır. Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş., finansal iştirakleriyle gayrimenkul ve sürdürülebilirlik alanlarında hizmet vermektedir.

Günümüzde bankanın hisselerinin yüzde 47,68'i Türkiye İş Bankası’na, yüzde 8,38'i ise Türkiye Vakıflar Bankası'na aittir. Geri kalan yüzde 43,94'lük orandaki hisse ise Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir. Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş.’nin ilk halka arz tarihi 10 Nisan 1986’dır. Türkiye Sınai Kalkınma Bankası, TSKB hisse kodu kısaltmasına sahiptir. Şirket hisseleri BİST 30 ve BİST 100 endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl TSKB hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına TSKB yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca TURKIYE SINAI KALKINMA BANKASI A.S. hissesi alabilirsin.
TSKB yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.