TMSN Hisse - Tümosan Motor ve Traktör Sanayi A.Ş.

₺142,90

Güncel Fiyat

₺175.451.902,10

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺4.4 (3.18%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

TMSN Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺142,90

Satış

₺142,80

Günlük Değişim %

3,18%
Günlük Hacim (TL) ₺175.451.902,10
Taban ₺124,70

Haftalık En Yüksek

₺151,30

Aylık En Yüksek

₺166,90
F/K 22,77

Piyasa Değeri

₺16.433.500.000,00

Yabancı Oranı (%)

1,60%
Volatilite 7,08%

Açılış Fiyatı

₺141,50

Alış

₺142,70

Günlük Değişim (TL)

₺4,40
Tavan ₺152,30

Haftalık En Düşük

₺131,60

Aylık En Düşük

₺129,20
PD/DD 3,35

Sermaye

₺115.000.000,00
Net Kâr ₺721.718.231,00

TMSN - Şirket Hakkında

TMSN şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. TMSN ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Halim Tosun

Kuruluş Tarihi

23/09/2003

Halka Arz Tarihi

30.11.2012

Sektör

Traktör ve dizel motor üretimi

Çalışan Sayısı

644

Adres

Maltepe Mahallesi Londra Asfaltı No: 28/1 ,Zeytinburnu / İstanbul

Merkez

TR

TMSN Ortaklık Yapısı

Missing Image

Tümosan Motor ve Traktör A.Ş.

Türkiye’nin ilk yerli traktör fabrikası olan Tümosan Motor ve Traktör Anonim Şirketi (A.Ş), köklü geçmişiyle ülkemizin saygın şirketleri arasında yer alıyor. 45 yılı aşkın süredir traktör ve motor üretimi yapan Tümosan Motor ve Traktör A.Ş., aynı zamanda endüstriyel ve denizcilik uygulamaları için dizel motorlar üreterek pek çok farklı sektörün ihtiyacını karşılıyor. Uygulanabilir yeni teknolojileri kullanmak için Ar-Ge çalışmalarına önem veren ve inovatif gelişmeleri takip eden şirket, müşterilerine her koşulda en iyi hizmeti sunmayı amaçlıyor. 

Tümosan Motor ve Traktör Hakkında

Tümosan Motor ve Traktör A.Ş., 1975 yılında Necmettin Erbakan ortaklığıyla kurulmuş olup günümüze kadar varlığını korumayı başarmıştır. 1976’ta otor tahrik, aktarma organları ve benzeri teçhizatı üreterek sektöre giriş yapan şirketin, daha sonra dizel motor ve traktör üretimine yoğunlaşarak üretim bandını genişlettiği bilinmektedir. Bu yönüyle Türkiye'nin ilk dizel motor üreticisi olma özelliğini taşıyan Tümosan Motor ve Traktör A.Ş., traktörlere dizel motorlar sunmakla kalmayıp aynı zamanda endüstriyel ve denizcilik uygulamaları için de dizel motorlar üretmektedir.

Tümosan Motor ve Traktör A.Ş. 2004 yılında özelleştirilerek Albayrak Holding'in bünyesine katılmıştır. Şirket, yerlileşme konusunda büyük adımlar atmaktadır. Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde yer alan Tümosan Motor ve Traktör A.Ş., sürekli olarak büyümeye ve piyasa değerini güçlendirmeye devam etmektedir. Şirketin genel merkezi İstanbul’da yer almakta olup günümüzdeki yönetim kurulu başkanlığı görevini Ahmet Albayrak üstlenmektedir.

Tümosan Motor ve Traktör A.Ş., Konya'da bulunan fabrikasında 93 bin metrekare kapalı alan olmak üzere toplamda 1.6 milyon metrekarelik alanda dizel motor ve traktör üretimi gerçekleştirmektedir. Şirket, tarla ve bahçede kullanılmak üzere yıllık 75 bin motor ve 45 bin traktör üretim kapasitesiyle büyük üretim tesisleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Şirketin 25 ana traktör modelinin altında toplamda 268 model çeşitliliği bulunmaktadır.

Tümosan Motor ve Traktör A.Ş., 5 Aralık 2012 tarihinde 117,50 TL sabit fiyatla halka arz olmuştur. TMSN hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem gören şirketin halka açıklık oranı ise yüzde 28,69 olarak belirlenmiştir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl TMSN hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına TMSN yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca TUMOSAN MOTOR VE TRAKTOR SANAYI A.S. hissesi alabilirsin.
TMSN yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.