TERA Hisse - Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

₺38,34

Güncel Fiyat

₺2.918.591,30

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.24 (0.63%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

TERA Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺38,34

Satış

₺38,40

Günlük Değişim %

0,63%
Günlük Hacim (TL) ₺2.918.591,30
Taban ₺34,30

Haftalık En Yüksek

₺43,40

Aylık En Yüksek

₺55,85
F/K 7,71

Piyasa Değeri

₺2.012.850.000,00

Yabancı Oranı (%)

26,20%
Volatilite 2,99%

Açılış Fiyatı

₺38,30

Alış

₺38,20

Günlük Değişim (TL)

₺0,24
Tavan ₺41,90

Haftalık En Düşük

₺37,58

Aylık En Düşük

₺37,58
PD/DD 3,33

Sermaye

₺52.500.000,00
Net Kâr ₺261.224.073,00

TERA - Şirket Hakkında

TERA şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. TERA ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

EMİR MÜNİR SARPYENER

Kuruluş Tarihi

15/11/1990

Halka Arz Tarihi

16.12.2022

Sektör

Şirketin amacı, 4487 sayılı Kanunla değişik 2499 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat hükümlerine uygun olarak sermaye piyasası araçları üzerinde aracılık faaliyetlerinde bulunmaktır.

Çalışan Sayısı

45

Adres

Eski Büyükdere Caddesi İz Plaza Giz No:9 K:11 34398 Maslak / Sarıyer - İstanbul

Merkez

TR

TERA Ortaklık Yapısı

Missing Image

Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

Türkiye'nin yatırım bankacılığı faaliyetleri konusunda önde gelen kurumlarından biri olan Tera Yatırım Menkul Değerler Anonim Şirketi (A.Ş.) 1990 yılında kuruldu. Şirket, günümüzde sahip olduğu ortaklık yapısına 2005 yılında ulaştı. Yurt içi ve yurt dışı pazarlarda faaliyet gösteren Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş. hem yerli hem de yabancı müşteri portföyüyle faaliyetlerine devam ediyor. Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş. satış, aracılık, tahvil ihracı, hisse araştırması, birleşme ve devralma ve halka arz gibi yatırım bankacılığı hizmetlerini profesyonel bir şekilde sunuyor.

Tera Yatırım Hakkında:

Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş., mali kuruluşlar ve aracı kurumlar sektöründe faaliyet göstermektedir. Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin ana merkezi günümüzde İstanbul’un Sarıyer ilçesinde yer almaktadır. Şirketin yönetim kurulu üyeleri arasında Oğuz Tezmen, Emre Tezmen, Gül Ayşe Çolak, Emir Münir Sarpyener, Kadir Boy ve Ali Altıntaş bulunmaktadır.

Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş. 15-16 Aralık 2022 tarihlerinde 10 TL fiyatla halka arz olmuştur. Şirket oransal dağıtım yöntemiyle halka arz edilmiştir. Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin Borsa İstanbul (BİST)’da ilk işlemi 22 Aralık 2022 tarihinde gerçekleşmiştir.

Tera Yatırım hisseleri TERA hisse koduyla Kesin Alım Satım Pazarı ve Ana Pazar’da işlem görmektedir. Tera Yatırım hisselerinin dahil olduğu endeksler arasında BİST ARACI KURUM, BİST TÜM-100, BİST HALKA ARZ, BİST MALİ, BİST ANA ve BİST TÜM bulunmaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl TERA hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına TERA yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca TERA YATIRIM MENKUL DEGERLER A.S. hissesi alabilirsin.
TERA yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.