TARKM Hisse - Tarkim Bitki Koruma Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺487,00

Güncel Fiyat

₺78.339.918,75

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-5.5 (-1.12%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

TARKM Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺487,00

Satış

₺487,00

Günlük Değişim %

-1,12%
Günlük Hacim (TL) ₺78.339.918,75
Taban ₺438,50

Haftalık En Yüksek

₺544,50

Aylık En Yüksek

₺544,50
F/K 0,00

Piyasa Değeri

₺10.227.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

0,89%
Volatilite 2,94%

Açılış Fiyatı

₺493,50

Alış

₺486,75

Günlük Değişim (TL)

₺-5,50
Tavan ₺535,50

Haftalık En Düşük

₺483,25

Aylık En Düşük

₺422,50
PD/DD 6,10

Sermaye

₺21.000.000,00
Net Kâr ₺-119.623.476,00

TARKM - Şirket Hakkında

TARKM şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. TARKM ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

01/04/2009

Halka Arz Tarihi

06.09.2023

Sektör

Bitki Koruma Ürünleri üretimi ve satışı

Adres

Turgut Özal mah. Turgutlu cad. No:287 Şehzadeler - Manisa

Merkez

TR

TARKM Ortaklık Yapısı

Missing Image

Tarkim Bitki Koruma Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Tarkim Bitki Koruma Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.) Türkiye’nin ekolojik yapı ve bitkisel çeşitliliğine uygun olarak 176 adet zirai ilacı bünyesinde barındırıyor. Bu alandaki çalışmalarına hız kesmeden devam eden şirket, müşteri portföyünü genişleterek tarım sektöründeki en önemli firmalardan biri olmayı hedefliyor. Tarkim Bitki Koruma Sanayi ve Ticaret A.Ş., yaygın dağıtım ve satış yelpazesiyle öne çıkıyor. Profesyonel ekipleriyle faaliyet gösteren Tarkim Bitki Koruma, bin 625 Tarım Kredi Kooperatifi ve diğer tarım birlikleri ve zirai ilaç bayilerine hizmet etmeye devam ediyor.

Tarkim Bitki Koruma Hakkında:

Tarkim Bitki Koruma, 2009 yılında Tarım Kredi Kooperatiflerinin bir iştiraki olarak Manisa’da kurulmuştur. Ziraat ve tarım sektöründe yer alan şirket, bitki koruma ürünlerinin üretim, satış ve pazarlama alanlarında faaliyet göstermektedir.

Türkiye’nin her bölgesinde faaliyet gösteren Tarkim Bitki Koruma Mısır, Kıbrıs, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Suriye, Azerbaycan, Cezayir ve Gürcistan’a da ihracat yapmaktadır. Şirket, aynı zamanda birçok ülkede ruhsatlama çalışmalarına devam etmektedir.

Tarkim Bitki Koruma hem yurt içinde hem de yurt dışında müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini anlayarak en iyi ürünleri sunmayı ve bu alanda bir dünya markası olmayı hedeflemektedir.

Tarkim Bitki Koruma 5 Eylül 2023 tarihinde 107,50 TL fiyatla halka arz olmuştur. Şirketin fiili dolaşımdaki pay oranı yüzde 23,80’dir. Tarkım Bitki Koruma hisseleri Borsa İstanbul (BİST)’da ilk kez 12 Eylül 2023 tarihinde işlem görmüştür.

Şirketin halka arz hisseleri yurt içi ve yurt dışında toplamda 2 milyon 675 bin 408 kişiye dağıtılmıştır. Tarkim Bitki Koruma hisseleri, TARKM hisse koduyla Yıldız Pazar’da işlem görmektedir.

Toplam 21 milyon TL’lik hisseye sahip olan şirketin hisseleri yüzde 46 oranla Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğine aittir. Yüzde 30’luk pay oranıyla Gübretaş ikinci sırada yer almaktadır. Şirket yüzde 24’lük payını halka arza ayırmıştır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl TARKM hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına TARKM yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca TARKIM BITKI KORUMA SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
TARKM yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.