SUMAS Hisse - Sumaş Suni Tahta ve Mobilya Sanayi A.Ş.

₺425,00

Güncel Fiyat

₺1.789.034,50

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-18.25 (-4.12%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

SUMAS Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺425,00

Satış

₺425,00

Günlük Değişim %

-4,12%
Günlük Hacim (TL) ₺1.789.034,50
Taban ₺382,50

Haftalık En Yüksek

₺455,00

Aylık En Yüksek

₺530,50
F/K 0,00

Piyasa Değeri

₺2.645.370.000,00

Yabancı Oranı (%)

0,00%
Volatilite 6,77%

Açılış Fiyatı

₺455,00

Alış

₺420,00

Günlük Değişim (TL)

₺-18,25
Tavan ₺467,50

Haftalık En Düşük

₺405,25

Aylık En Düşük

₺382,25
PD/DD 10,48

Sermaye

₺6.224.400,00
Net Kâr ₺-76.743.481,00

SUMAS - Şirket Hakkında

SUMAS şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. SUMAS ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

HİLMİ EVİN ERTÜR

Kuruluş Tarihi

10/11/1976

Halka Arz Tarihi

. .

Sektör

Orman ürünleri imalatı

Çalışan Sayısı

47

Adres

YOLÖREN MAH. AŞAĞI/2 SOK.SUMAŞ BLOK NO:28 EDREMİT/BALIKESİR

Merkez

TR
Missing Image

Sumaş Suni Tahta ve Mobilya Sanayi A.Ş.

10 Kasım 1976 tarihinde kurulan Sumaş Suni Tahta ve Mobilya Sanayi Anonim Şirketi (A.Ş.), orman ürünleri imalatı alanında faaliyet gösteriyor. Köklü bir şirket olan Sumaş, her geçen gün büyümeye ve sektöre yön vermeye devam ediyor. Alman teknolojisini kendi üretim sistemine entegre eden Sumaş, günlük 250 metreküp yonga levha üretiyor. Şirket bugün Körfez Bölgesinin öncü sanayi kuruluşları arasında yer alıyor.

Sumaş Hakkında:

Sumaş Suni Tahta ve Mobilya Sanayi A.Ş., kurulduğu günden bu yana Edremit yöresine hem yatırımları hem de sağladığı istihdamla büyük katkıda bulunmuştur. Sumaş üretimi ürünler sadece ülkemizde değil, yurt dışında da rağbet görmektedir. Şirketin ülkemizde en çok satış yaptığı bölgeler Marmara ve Ege Bölgeleridir.

Kendini geliştirmek ve her daim en iyisini başarmak için çalışan Sumaş, 1995 senesinde yonga levha üretiminde en çok kullanılan maddelerden biri olan sunta tutkalı üretebilmek adına araştırmalara başlamıştır. Şirket bu süreçte çeşitli İtalyan firmalarıyla görüşmüş ve 1996 senesinde üre formaldehit tesisini açmıştır. Bu tesiste üretilen üre formaldehit, sunta tutkalı reaktöründe son haline gelmektedir. Sunta tutkalı sistemi 1996 senesinin Şubat ayından bu yana çalışmasını sürdürmektedir.

Sumaş, tüm bu gelişmelerin yanı sıra 1996 senesinde melamin kaplama tesisinin yatırımlarına başlamıştır. 1997 senesinde melamin kaplama tesisini üretime almıştır. Sumaş, bu güçlü adımlarıyla kısa sürede sektörün öncülerinden biri olmuştur. Sumaş’ın çok çeşitli renk ve desenlerden oluşan renk kartelası ve düz, bute, STR desenli baskı yüzeyleri sunta kullanımı alanına renklilik ve çeşitlilik getirmiştir.

Sumaş Suni Tahta ve Mobilya Sanayi A.Ş, 09 Şubat 2018 tarihinde halka arz olmuştur. Sumaş hisseleri SUMAS hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl SUMAS hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına SUMAS yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca SUMAS SUNI TAHTA VE MOBILYA SANAYI A.S. hissesi alabilirsin.
SUMAS yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.