SRVGY Hisse - Servet Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

₺288,00

Güncel Fiyat

₺49.872.362,50

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0 (0%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

SRVGY Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺288,00

Satış

₺288,00

Günlük Değişim %

0,00%
Günlük Hacim (TL) ₺49.872.362,50
Taban ₺259,25

Haftalık En Yüksek

₺315,00

Aylık En Yüksek

₺343,25
F/K 2,97

Piyasa Değeri

₺14.976.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

3,03%
Volatilite 5,12%

Açılış Fiyatı

₺290,00

Alış

₺286,25

Günlük Değişim (TL)

₺0,00
Tavan ₺316,75

Haftalık En Düşük

₺276,75

Aylık En Düşük

₺274,50
PD/DD 0,88

Sermaye

₺52.000.000,00
Net Kâr ₺5.041.026.107,00

SRVGY - Şirket Hakkında

SRVGY şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. SRVGY ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

MAHMUTSEFA ÇELİK

Kuruluş Tarihi

18/05/2009

Halka Arz Tarihi

18.04.2013

Sektör

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı

Çalışan Sayısı

16

Adres

Dikilitaş Mahallesi Yenidoğan Sokak No: 36/1Sinpaş Genel Müdürlük Kat: 8 Darphane Beşiktaş-İstanbul

Merkez

TR

SRVGY Ortaklık Yapısı

Missing Image

Servet Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Gayrimenkul sektöründeki 46 yılı aşkın birikimiyle adını her daim üst sıralara yazdıran Servet Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi (A.Ş.), bugün başarılarına başarı katmaya devam ediyor. Kuruluş amacı gayrimenkul projelerine yatırım yapmak olan şirketin genel olarak perakende, ofis ve endüstriyel kullanım amaçlı gayrimenkullere yatırım yaptığı biliniyor.

Servet GYO Hakkında:

2009 yılının Mayıs ayında kurulan Servet GYO, gayrimenkul sektörünün güçlü isimlerinden olan Sinpaş Grup’un bir iştirakidir. Şirketin kuruluş sermayesi 12 milyon TL’dir. Şirket, sahip olduğu binaları iyi bir şekilde yöneterek düzenli ve sürdürülebilir kira geliri elde etmeyi amaçlamaktadır. Bunun yanı sıra uygun fırsatlar buldukça yeni yatırımlarla portföyünü büyütmektir.

Servet GYO, yeni yatırımlarını genellikle boş arsalar üzerinde proje geliştirme yoluyla gerçekleştirmektedir. Şirket, arsaları satın alırken genellikle peşin bedel ödeme yerine arsa sahipleriyle kat karşılığı veya hasılat payı karşılığı anlaşmalar yapmayı tercih etmektedir. Bu yaklaşım, başlangıç yatırımının daha düşük olmasına yardımcı olmaktadır. Servet GYO portföyünde dört adet bina bulunmaktadır. Bunlar Deposite Outlet, Çelik & Törün Endüstri Merkezi, Çelik & Özer İş Merkezi ve Çelik & Tüzün Lojistik Merkezi’dir.

Servet GYO organizasyonel olarak muhasebe, finans ve hukuk işleri gibi temel fonksiyonları kendi personeli vasıtasıyla yürütmektedir. Şirket, diğer fonksiyonlar için dışarıdan hizmet almayı tercih etmektedir.

Servet GYO, 2012 senesinde Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)’nun portföy sınırlarına uyum sağlamak için kısmi bölünme kararı vermiştir. Söz konusu bölünme işlemi, 18 Ekim 2012 tarihinde tescil edilen 3 Ekim 2012 tarihli olağanüstü genel kurul kararı ve şirketin 30.06.2012 tarihli mali tablolarındaki yasal kayıtlı değerler dikkate alınarak gerçekleştirilmiştir.

2013 yılının Nisan ayında 2.73 TL sabit fiyatla halka arz olan Servet GYO, Borsa İstanbul (BİST)’da SRVGY hisse koduyla işlem görmektedir. Servet GYO hisseleri BIST GAYRİMENKUL YAT. ORT., BIST TÜM-100, BIST MALİ ve BIST ANA endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl SRVGY hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına SRVGY yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca SERVET GAYRIMENKUL YATIRIM ORTAKLIGI A.S. hissesi alabilirsin.
SRVGY yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.