SONME Hisse - Sönmez Filament Sentetik İplik ve Elyaf Sanayi A.Ş.

₺96,70

Güncel Fiyat

₺4.964.990,40

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺4.05 (4.37%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

SONME Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺96,70

Satış

₺96,70

Günlük Değişim %

4,37%
Günlük Hacim (TL) ₺4.964.990,40
Taban ₺87,05

Haftalık En Yüksek

₺97,50

Aylık En Yüksek

₺113,80
F/K 103,23

Piyasa Değeri

₺7.155.800.000,00

Yabancı Oranı (%)

2,02%
Volatilite 7,12%

Açılış Fiyatı

₺92,95

Alış

₺96,00

Günlük Değişim (TL)

₺4,05
Tavan ₺106,30

Haftalık En Düşük

₺89,50

Aylık En Düşük

₺86,50
PD/DD 7,24

Sermaye

₺74.000.000,00
Net Kâr ₺69.319.618,00

SONME - Şirket Hakkında

SONME şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. SONME ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

11/04/1972

Halka Arz Tarihi

23.09.1991

Sektör

Polyester ürünlerin üretimi

Çalışan Sayısı

4

Adres

ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ A.O.S. BULVARI NO: 1 NİLÜFER/BURSA

Merkez

TR

SONME Ortaklık Yapısı

Missing Image

Sönmez Filament Sentetik İplik ve Elyaf Sanayi A.Ş.

1975 senesinden beri faaliyet gösteren Sönmez Filament Sentetik İplik ve Elyaf Sanayi Anonim Şirketi (A.Ş.) polyester iplik ve elyaf üretimi alanında faaliyet gösteriyor. Kurulduğu günden beri sektöre büyük katkılar sunan Sönmez Filament Sentetik İplik ve Elyaf Sanayi A.Ş. Sönmez Holding’in iştiraki olarak pek çok başarılı işe imza atıyor. Şirketin ürettiği ürünler arasında düz, bükümlü, elastik, fantezi ve renkli iplikler yer alıyor. Bunun yanı sıra firma otomotiv endüstrisinde kullanılmak üzere renkli iplik üretimi de yapıyor.

Sönmez Filament Sentetik İplik Hakkında:

Sönmez Filament Sentetik İplik ve Elyaf Sanayi A.Ş. 1975 senesinde kurulmuştur. Şirket bir Sönmez Holding iştiraki olarak açılmıştır. Sönmez Filament Sentetik İplik ve Elyaf Sanayi A.Ş. elyaf ve polyester iplik üretimi alanında faaliyet göstermektedir. Şirket üretimlerini Bursa’da gerçekleştirmektedir. Sönmez Filament Sentetik İplik ve Elyaf Sanayi A.Ş.’nin Bursa’da iki adet üretim tesisi bulunmaktadır.

Sönmez Filament Sentetik İplik ve Elyaf Sanayi A.Ş. fabrikalarından bir tanesi Bursa Sanayi Bölgesi’nde, diğeri ise Demirtaş Sanayi Bölgesi’nde yer almaktadır. Kurulduğu günden beri sektöre pek çok katkı sağlayan Sönmez Filament Sentetik İplik ve Elyaf Sanayi A.Ş. otomotiv sektörü başta olmak üzere çeşitli sektörler için iplik üretimi yapmaktadır.

Sönmez Filament Sentetik İplik ve Elyaf Sanayi A.Ş.’nin yönetim kurulunda Celal Sönmez, Ö. Müjdat Tüzün, Altay Albayrak, Ali Cem Sönmez, Osman Sönmez, Cemil Sönmez, Şerif Sözbir ve Ömer Parlak yer almaktadır.

Şirketin iki adet bağlı ortaklığı bulunmaktadır. Bağlı ortaklıkları arasında Sönmez Çimento Yapı ve Madencilik A.Ş. ve Sönmez Pamuklu Sanayi A.Ş. yer almaktadır. Sönmez Çimento Yapı ve Madencilik A.Ş. çimento ve klinker üretimi alanında faaliyet gösterirken, Sönmez Pamuklu Sanayi A.Ş. ise viskon iplik imalatı alanında faaliyet göstermektedir.

Sönmez Filament Sentetik İplik ve Elyaf Sanayi A.Ş. hisseleri 23 Eylül 1991 tarihinde halka arz edilmiştir. Şirket hisseleri SONME hisse kodu kısaltmasıyla Borsa İstanbul (BİST) endekslerinde işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl SONME hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına SONME yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca SONMEZ FILAMENT SENTETIK IPLIK VE ELYAF SANAYI A.S. hissesi alabilirsin.
SONME yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.