SOKE Hisse - Söke Değirmencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺14,31

Güncel Fiyat

₺14.724.484,52

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.09 (0.63%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

SOKE Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺14,31

Satış

₺14,31

Günlük Değişim %

0,63%
Günlük Hacim (TL) ₺14.724.484,52
Taban ₺12,80

Haftalık En Yüksek

₺14,58

Aylık En Yüksek

₺15,97
F/K 0,00

Piyasa Değeri

₺5.530.815.000,00

Yabancı Oranı (%)

0,38%
Volatilite 1,48%

Açılış Fiyatı

₺14,23

Alış

₺14,30

Günlük Değişim (TL)

₺0,09
Tavan ₺15,64

Haftalık En Düşük

₺14,14

Aylık En Düşük

₺13,89
PD/DD 2,10

Sermaye

₺386.500.000,00
Net Kâr ₺-295.746.345,00

SOKE - Şirket Hakkında

SOKE şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. SOKE ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

15/06/1961

Halka Arz Tarihi

05.01.2023

Sektör

Şirketin faaliyet konuları; tüketicilere yönelik paketli un, tahıl unu, glütensiz un, ekmek unu karışımları, ev dışı tüketim noktaları için profesyonel ürün, perakende firmaları ve endüstriyel müşteriler için özel markalı un ve puding üretimi ve satışı ile un üretim sürecinde meydana çıkan çeşitli tali ürünlerin gıda ve yem sektörüne satışı

Çalışan Sayısı

29

Adres

Sazlı Mahallesi Fabrika Sokak No:2 09269 Söke - Aydın

Merkez

TR

SOKE Ortaklık Yapısı

Missing Image

Söke Değirmencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

60 yılı aşkın değirmencilik tecrübesiyle Söke Değirmencilik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.) üretimin her aşamasında yüksek kaliteli, çevreye ve insana saygı duyan çalışmalar yürütüyor. Şirket dünya standartlarına ulaşan teknolojik yatırımlarıyla hem profesyonellerin hem de tüketicilerin ihtiyaçlarına uygun çeşitli ürünler geliştiriyor. Söke Değirmencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş., bu sayede Türkiye'nin lider un markaları arasında yer alıyor.

Söke Değirmencilik Hakkında:

Söke Değirmencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş., ilk olarak dünyanın en iyi teknolojisini geliştiren İsviçreli Bühler makineleriyle üretime başlamıştır. 60 ton kapasiteye sahip ilk değirmeniyle yola çıkan Söke Değirmencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş., 30 yıl içinde günlük 560 ton üretime ulaşmıştır.

Söke Değirmencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1963 yılında Halil Fırat ve Muzaffer Müfit Kayhan tarafından Aydın'ın Söke ilçesinde kurulmuştur. 1982 yılında günlük kapasitesini 440 tona çıkaran ikinci değirmeniyle Söke Değirmencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Türkiye'nin ilk endüstriyel paketleme hattıyla fırıncı ve evlerden oluşan daha geniş bir kitleye ulaşmıştır.

1993 yılında 560 tonluk kapasitesiyle Türkiye'nin önde gelen ilk beş un fabrikası arasına giren Söke Değirmencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2017 yılında buğdayın yanı sıra diğer tahıl çeşitlerini de öğütebilen günlük 60 ton kapasiteli yeni değirmenleriyle üretim kapasitelerini genişletmiştir. 2022 yılı itibarıyla Ulusoy Un bünyesine dahil olan Söke Değirmencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Türkiye'de ve dünyada sektörün öncü firması olabilmek için çalışmalarına devam etmektedir.

Söke Değirmencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin çoğunluk payı yüzde 37,57 ile yönetim kurulu başkanı Eren Günhay Ulusoy'a aittir. Yüzde 18,89 hisse Nevin Ulusoy'a, yüzde 9,37'lik hisse Onur Erhan Ulusoy'a, yüzde 5,24'lük hisse ise Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye ait gözükmektedir.

4-5-6 Ocak 2023 tarihlerinde 7,50 TL'den halka arz olan Söke Değirmencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisseleri SOKE hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir. Söke Değirmencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin halka arz açıklık oranı yüzde 20,05 olarak açıklanmıştır. Toplamda 77,5 milyon adet lot dağıtılmıştır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl SOKE hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına SOKE yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca SOKE DEGIRMENCILIK SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
SOKE yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.