SMRTG Hisse - Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺48,92

Güncel Fiyat

₺32.943.261,34

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.32 (-0.65%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

SMRTG Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺48,92

Satış

₺48,92

Günlük Değişim %

-0,65%
Günlük Hacim (TL) ₺32.943.261,34
Taban ₺44,32

Haftalık En Yüksek

₺52,95

Aylık En Yüksek

₺58,25
F/K 28,97

Piyasa Değeri

₺29.639.649.600,00

Yabancı Oranı (%)

11,38%
Volatilite 1,87%

Açılış Fiyatı

₺49,24

Alış

₺48,90

Günlük Değişim (TL)

₺-0,32
Tavan ₺54,15

Haftalık En Düşük

₺48,78

Aylık En Düşük

₺48,78
PD/DD 13,96

Sermaye

₺605.880.000,00
Net Kâr ₺1.022.983.250,00

SMRTG - Şirket Hakkında

SMRTG şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. SMRTG ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

11/08/2014

Halka Arz Tarihi

24.03.2022

Çalışan Sayısı

735

Adres

Rüzgârlıbahçe Mah. Feragat Sk. Energy Plaza Blok No: 2 İç Kapı No: 6 Beykoz / İstanbul

Merkez

TR

SMRTG Ortaklık Yapısı

Missing Image

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), 2004 yılından beri dünyanın en yenilikçi güneş enerjisi teknoloji şirketlerinden biri olmayı başarıyor. Sürdürülebilir bir gelecek için cesur bir misyona sahip olan Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş., emin adımlarla çalışmalarını yürütmeye devam ediyor. Ar-Ge odaklı bir bakış açısına sahip olan ve sahip olduğu bakış açısıyla güneş enerjisi çözümleri sunan Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş., dünya çapında 20 ülke ve bölgede yüzlerce müşteriye hizmet sunuyor.

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Hakkında:

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin hizmet içerikleri arasında finansman ve leasing çözümleri, panel üretim ve tedariği, mühendislik hizmetleri, proje geliştirme, işletme ve bakım hizmetleri, EPC anahtar teslim kurulum hizmetleri, elektrikli araçlar şarj ve kurulum hizmeti gibi hizmetler yer almaktadır.

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. Türkiye'de Gebze, Dilovası ve Aliağa olmak üzere üç üretim fabrikasıyla hizmet vermektedir. Şirket, 2024 yılının dördüncü çeyreğine kadar güneş paneli üretimi için yıllık üretim kapasitesini 2.9 GW’ye çıkarmayı hedeflemektedir. Yeşil bir gelecek hedefi ve yüksek kalite anlayışıyla ileri teknolojiye dayalı üretimler yapmaya büyük bir hızla devam etmektedir. Şirket, yenilenebilir enerjiye yatırım yapmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş., 16-17-18 Mart 2022 tarihlerinde halka arz edilmiştir. Halka arz için belirlenen fiyat pay başına 14,00 TL olmuştur. Oransal dağıtım yöntemiyle dağıtım gerçekleşmiştir. Aracı kurum olarak QNB Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş. kullanılmıştır. Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri BIST 50 endeksinde ve Yıldız Pazar’da, SMRTG hisse koduyla işlem görmektedir. Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri hisselerinin BIST için ilk işlem tarihi 24 Mart 2022 olarak bilinmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl SMRTG hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına SMRTG yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca SMART GUNES ENERJISI TEK. AR. GEL. URETIM SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
SMRTG yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.