SKTAS Hisse - Söktaş Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺5,70

Güncel Fiyat

₺6.768.627,24

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.04 (0.71%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

SKTAS Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺5,70

Satış

₺5,71

Günlük Değişim %

0,71%
Günlük Hacim (TL) ₺6.768.627,24
Taban ₺5,13

Haftalık En Yüksek

₺5,90

Aylık En Yüksek

₺7,07
F/K 0,00

Piyasa Değeri

₺1.265.400.000,00

Yabancı Oranı (%)

1,14%
Volatilite 7,07%

Açılış Fiyatı

₺5,66

Alış

₺5,70

Günlük Değişim (TL)

₺0,04
Tavan ₺6,27

Haftalık En Düşük

₺5,05

Aylık En Düşük

₺5,05
PD/DD 0,86

Sermaye

₺222.000.000,00
Net Kâr ₺-10.742.007,00

SKTAS - Şirket Hakkında

SKTAS şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. SKTAS ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Muzaffer M. Kayhan

Kuruluş Tarihi

24/02/1971

Halka Arz Tarihi

23.03.1995

Sektör

İştirak yönetimi, iplik ve gömleklik kumaş üretimi, tarım ve süt hayvancılığı

Çalışan Sayısı

691

Adres

Cumhuriyet Mahallesi Akeller Caddesi No:109 09200 Söke, Aydın

Merkez

TR

SKTAS Ortaklık Yapısı

Missing Image

Söktaş Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Türkiye merkezli bir şirket olan Söktaş Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., tekstil sektöründe faaliyet gösteriyor. Şirket pamuk ipliği, iplik boyalı veya parçalı boyalı gömleklik ve spor giyim kumaşlarının üretimini gerçekleştiriyor. Söktaş Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., sektörün öncüsü olmasını sağlayacak faaliyetleriyle her geçen gün isminden daha sık söz ettiriyor. Söktaş Tekstil’in ürün portföyü içerisinde spor tasarımlar için çift kat yükümlü kompakt ipliklerden yapılan ve klasik tasarımlar için kullanılabilen kumaşlar bulunuyor.

Söktaş Tekstil Hakkında:

Söktaş Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1971 yılında kurulan ve 19 Ocak 2011 tarihinde gerçekleşen olağanüstü genel kurul toplantısında Türkiye'deki kumaş üretim, tarım ve hayvancılık faaliyetlerini kısmi bölünme yoluyla ayırmış bir şirket olarak bilinmektedir. Şirket tekstil, giyim eşyası ve deri imalatı gerçekleştirmektedir.

Aydın’ın Söke ilçesinde kurulan Söktaş Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kayhan Holding A.Ş. tarafından hayata geçirilmiştir. Günümüzde şirketin ortakları arasında Muharrem Hilmi Kayhan ve Eyüp Hilmi Kayhan da bulunmaktadır. Söktaş Tekstil  Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin iştirakleri arasında Söktaş Pazarlama A.Ş., Efeler Çiftliği Tarım ve Hayvancılık A.Ş., Fabula Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Söktaş USA Inc. bulunmaktadır.

Söktaş Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. 23-24 Mart 1995 tarihlerinde YTL öncesi 15.000 TL fiyatla halka arz olmuştur. Halka arzı için aracı kurum Finansbank olarak tercih edilmiştir. Şirketin BİST’da ilk işlem tarihi 3 Nisan 1995 olarak bilinmektedir. Günümüzde fiili dolaşımdaki pay oranının yüzde 54,76 olduğu bilinmektedir. Söktaş Tekstil, SKTAS hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da Ana Pazar’da işlem görmektedir. Şirketin dahil olduğu endeksler arasında BİST AYDIN, BİST TÜM, BİST ANA, BİST TEKSTİL DERİ, BİST TÜM-100 ve BİST SINAİ yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl SKTAS hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına SKTAS yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca SOKTAS TEKSTIL SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
SKTAS yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.