SKBNK Hisse - Şekerbank T.A.Ş.

₺4,55

Güncel Fiyat

₺45.843.892,63

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.01 (0.22%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

SKBNK Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺4,55

Satış

₺4,55

Günlük Değişim %

0,22%
Günlük Hacim (TL) ₺45.843.892,63
Taban ₺4,09

Haftalık En Yüksek

₺5,13

Aylık En Yüksek

₺5,72
F/K 3,31

Piyasa Değeri

₺8.463.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

7,02%
Volatilite 1,54%

Açılış Fiyatı

₺4,52

Alış

₺4,54

Günlük Değişim (TL)

₺0,01
Tavan ₺4,99

Haftalık En Düşük

₺4,48

Aylık En Düşük

₺4,48
PD/DD 1,03

Sermaye

₺1.860.000.000,00
Net Kâr ₺2.559.577.000,00

SKBNK - Şirket Hakkında

SKBNK şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. SKBNK ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Ayşe Aybala Şimşek Galpin

Kuruluş Tarihi

12/10/1953

Halka Arz Tarihi

03.04.1997

Sektör

Bankacılık

Çalışan Sayısı

3703

Adres

Emniyet Evleri Mah. Eski Büyükdere Cad. No: 1/1A 34415 Kağıthane - İstanbul

Merkez

TR

SKBNK Ortaklık Yapısı

Missing Image

Şekerbank T.A.Ş.

12 Ekim 1953 tarihinde Eskişehir’de kurulan Şekerbank Türk Anonim Şirketi (T.A.Ş.)’nin kuruluşunda yüz binlerce pancar çiftçisinin emeği yer alıyor. Şekerbank T.A.Ş. 1993 senesinden beri özel banka olarak faaliyetlerine devam ediyor. Şekerbank T.A.Ş. genel müdürlüğünün 2004 senesinde İstanbul’a taşınmasının ardından genel müdürlük faaliyetleri de İstanbul’dan yürütülüyor.

Şekerbank Hakkında:

Şekerbank T.A.Ş. 12 Ekim 1953 tarihinde Eskişehir’de kurulmuştur. Şekerbank T.A.Ş. 1953 yılında Pancar Kooperatifleri Bankası adıyla şeker pancarı üreticisinin finansal ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla faaliyete başlamıştır. Şekerbank T.A.Ş. kurulduktan üç sene sonra 1956 yılında Pancar Kooperatifleri A.Ş. genel müdürlüğü Ankara’ya taşınmıştır. Şirket burada Bakanlar Kurulu’nun onayı ile Şekerbank Türk Anonim Şirketi ismini almıştır.

Kurulduğu günden beri her daima büyüyen ve gelişen Şekerbank T.A.Ş. 1972 tarihinde ilk yurt dışı temsilciliğini açmıştır. Yurt dışı temsilciliğini Almanya’nın Köln şehrinde açan Şekerbank T.A.Ş., aynı sene içerisinde şube sayısı da 134’e yükselmeyi başarmıştır.

Şekerbank T.A.Ş. 1983 senesinde Ankara’da ilk banka sanat galerilerinden birini açmıştır. Aynı zamanda Şeker Çocuk Dergisi de yayınlanmaya başlanmıştır. Şekerbank T.A.Ş. “Anadolu bankacılığı” anlayışı ile köyden kente hizmet vermeyi sürdürmüştür. Şekerbank T.A.Ş. iştirakleri arasında Şeker Yatırım, Şeker Factoring, Şeker Leasing, Şeker Finans ve Şekerbank Kıbrıs Ltd. yer almaktadır.

10 Nisan 1996'da kurulan Med Bank Ltd. hisselerinin yüzde 51'lik kısmı 2000 yılında Şekerbank T.A.Ş. tarafından satın alınmıştır. Bankanın adı 7 Şubat 2001'de Şekerbank (Kıbrıs) Ltd. olarak değiştirilmiştir. Banka Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde altı şubesiyle hizmet vermeye devam etmektedir.

Şekerbank T.A.Ş. kurulduğu günden beri kuruluş misyonunu koruyan ve bankacılık alanında Türkiye’de örnek bir model sunan değerli bankalar arasında yer almaktadır. Şekerbank T.A.Ş.’nin kayıtlı sermayesi 2 milyar 500 milyon TL olarak duyurulmuştur. Şekerbank T.A.Ş. hisseleri 3 Nisan 1997 tarihinde halka arz olmuştur. Şekerbank T.A.Ş. hisseleri SKBNK hisse kodu kısaltmasıyla Borsa İstanbul (BİST) endekslerinde işlem görmektedir. 

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl SKBNK hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına SKBNK yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca SEKERBANK T.A.S. hissesi alabilirsin.
SKBNK yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.