SISE Hisse - Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.

₺48,90

Güncel Fiyat

₺998.023.716,54

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0 (0%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

SISE Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺48,90

Satış

₺48,92

Günlük Değişim %

0,00%
Günlük Hacim (TL) ₺998.023.716,54
Taban ₺44,02

Haftalık En Yüksek

₺51,05

Aylık En Yüksek

₺51,90
F/K 8,95

Piyasa Değeri

₺149.791.167.346,71

Yabancı Oranı (%)

18,11%
Volatilite 1,06%

Açılış Fiyatı

₺48,80

Alış

₺48,90

Günlük Değişim (TL)

₺0,00
Tavan ₺53,75

Haftalık En Düşük

₺48,74

Aylık En Düşük

₺47,48
PD/DD 0,96

Sermaye

₺3.063.214.056,17
Net Kâr ₺16.731.906.000,00

SISE - Şirket Hakkında

SISE şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. SISE ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Mustafa Görkem Elverici

Kuruluş Tarihi

21/07/2017

Halka Arz Tarihi

13.01.1986

Sektör

Sermaye ve yönetime iştirak

Çalışan Sayısı

25199

Adres

İçmeler Mahallesi, D-100 Karayolu Caddesi, No: 44A 34947 Tuzla/İSTANBUL

Merkez

TR

SISE Ortaklık Yapısı

Missing Image

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.

Türkiye’nin en köklü sanayi kuruluşlarından biri olan Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları Anonim Şirketi (A.Ş.), 88 yıllık geçmişiyle yalnızca ülkemizin değil, tüm dünyanın en seçkin cam üreticileri arasında yer alıyor. Temel cam ürünlerine olan gereksinimin karşılanması amacıyla kurulan ve bugün dört kıtada aktif olarak hizmet veren Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş., sektörel anlamda çeşitli alanlara hitap ediyor. 

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları Hakkında:

1935 yılında Atatürk’ün direktifleriyle Türkiye İş Bankası tarafından kurulan Şişecam, günümüzde Türkiye’nin en güçlü sanayi kuruluşlarından biri olmanın ötesinde yer almaktadır. Günümüzde 14 ülkede üretim faaliyetlerini 24 bin çalışanıyla sürdüren şirket, 150’yi aşkın ülkedeki satışlarıyla dünyanın sayılı üreticileri arasında bulunmaktadır.

Türkiye’nin ekonomisine katkı sağlayan ve istihdam oranını büyük ölçüde artıran Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları, aynı zamanda dünya cam sektörünün ana faaliyet alanları olan düzcam, cam ev eşyası ve cam ambalajın üçünde birden faaliyet göstermektedir. Ayrıca dünyada cam ev eşyasında en büyük iki, cam ambalaj ve düz camda ise en büyük beş üretici arasında bulunmaktadır.

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.’nin faaliyetleri düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj, otomotiv camları ve cam elyafı gibi camın tüm temel alanlarını içerisine almaktadır. Soda ve krom bileşiklerini kapsayan iş kollarında öne çıkan Şişecam maden, enerji ve geri dönüşüm alanlarında öncü bir rol üstlenmektedir. Şişecam, aynı zamanda sürdürülebilirlik ilkesi doğrultusunda bireye ve çevreye duyarlı bir yaklaşım benimsemektedir.

Genel merkezi İstanbul’da bulunan şirketin yönetim kurulu başkanlığını Ahmet Kırman üstlenmektedir. Kırklareli, Eskişehir, Denizli ve İstanbul’da olmak üzere toplam dört adet fabrikaya sahip olan şirket, Türkiye İş Bankası, Efes Holding ve Anadolu Hayat Emeklilik ortaklıklarından oluşmaktadır.

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş., 13 Ocak 1986 tarihinde halka arz olmuştur. Şirket, SISE hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir. 54,10 sabit fiyatla açılan Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları hisse senetleri BİST 100, BİST 50 ve BİST 30 endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl SISE hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına SISE yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca TURKIYE SISE VE CAM FABRIKALARI A.S. hissesi alabilirsin.
SISE yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.