SELVA Hisse - Selva Gıda Sanayi A.Ş.

₺14,48

Güncel Fiyat

₺34.138.063,86

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.89 (6.55%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

SELVA Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺14,48

Satış

₺14,50

Günlük Değişim %

6,55%
Günlük Hacim (TL) ₺34.138.063,86
Taban ₺12,24

Haftalık En Yüksek

₺14,64

Aylık En Yüksek

₺14,64
F/K 6,94

Piyasa Değeri

₺1.131.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

1,68%
Volatilite 6,33%

Açılış Fiyatı

₺13,70

Alış

₺14,47

Günlük Değişim (TL)

₺0,89
Tavan ₺14,94

Haftalık En Düşük

₺13,07

Aylık En Düşük

₺12,38
PD/DD 0,79

Sermaye

₺78.000.000,00
Net Kâr ₺163.053.000,00

SELVA - Şirket Hakkında

SELVA şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. SELVA ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

ÖZKAN KOYUNCU

Kuruluş Tarihi

07/09/1988

Halka Arz Tarihi

18.06.2021

Sektör

Makarna,Un ve İrmik Üretimi

Çalışan Sayısı

194

Adres

Konya Organize Sanayi Bölgesi Büyük Kayacık Mah. Güzelkonak Sok. No:6 Selçuklu/KONYA

Merkez

TR

SELVA Ortaklık Yapısı

Missing Image

Selva Gıda Sanayi A.Ş.

Selva Gıda Sanayi Anonim Şirketi (A.Ş.)’nin temelleri 1988 yılında atıldı. Şirket, İttifak Holding A.Ş.’nin bir alt markası olarak hizmet vermeye başladı. Makarna ihracatı lideri olarak hizmet veren ve gıda sektöründe yer alan Selva Gıda Sanayi A.Ş., makarna, un ve irmik başta olmak üzere pek çok farklı ürünün üretimini gerçekleştiriyor. Selva Gıda Sanayi A.Ş. Türkiye pazarında faaliyet gösteriyor. 1998 yılında modern tesislerini açarak günde 250 ton irmik ve 120 ton makarna üretimine başlayan Selva Gıda Sanayi A.Ş., üç dakikada hazırlanan makarnayı sektörde ilk defa üreten marka olma özelliğini taşıyor.

Selva Gıda Hakkında:

Selva Gıda Sanayi A.Ş. Konya’da kurulmuştur. Faaliyetlerine un üretimiyle başlayan ve Türkiye'nin makarna ihracatı lideri olma özelliğini taşıyan Selva Gıda Sanayi A.Ş., ürün gamını her geçen gün zenginleştirmekte ve yeni ürün gruplarını tüketicisiyle buluşturmaktadır. Selva Gıda’nın günümüzde glutensiz ürünlerden ruşeymli çocuk makarnasına kadar geniş bir ürün skalasına sahip olduğu bilinmektedir. İttifak Holding A.Ş. tarafından hayata geçirilen Selva Gıda Sanayi A.Ş.’nin altında başka bir marka bulunmamaktadır. 

Selva Gıda Sanayi A.Ş. 17-18 Haziran 2021 tarihlerinde 3,06 TL fiyatla halka arz olmuştur. Halka arzda eşit dağıtım yöntemi kullanılmıştır. Şirketin halka arzı için Ahlatcı Menkul Değerler A.Ş. tercih edilmiştir. Şirketin fiili dolaşımdaki payının 33.280.000 lot olduğu bilinmektedir.

Selva Gıda hisseleri, Borsa İstanbul (BIST)’da SELVA hisse koduyla işlem görmektedir. BIST’da ilk işlemini 25 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştiren şirket Ana Pazar’da yer almaktadır. Selva Gıda hisseleri BIST ANA, BIST SINAİ, BIST KONYA, BIST TÜM, BIST TÜM-100, BIST GIDA ve İÇECEK ve BIST HALKA ARZ endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl SELVA hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına SELVA yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca SELVA GIDA SANAYI A.S. hissesi alabilirsin.
SELVA yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.