SELGD Hisse - Selçuk Gıda Endüstri İhracat İthalat A.Ş.

₺42,28

Güncel Fiyat

₺19.484.737,84

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.66 (-1.54%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

SELGD Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺42,28

Satış

₺42,36

Günlük Değişim %

-1,54%
Günlük Hacim (TL) ₺19.484.737,84
Taban ₺38,06

Haftalık En Yüksek

₺47,60

Aylık En Yüksek

₺50,50
F/K 23,05

Piyasa Değeri

₺930.160.000,00

Yabancı Oranı (%)

8,09%
Volatilite 4,52%

Açılış Fiyatı

₺42,94

Alış

₺42,28

Günlük Değişim (TL)

₺-0,66
Tavan ₺46,50

Haftalık En Düşük

₺41,20

Aylık En Düşük

₺41,10
PD/DD 8,55

Sermaye

₺22.000.000,00
Net Kâr ₺40.345.772,00

SELGD - Şirket Hakkında

SELGD şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. SELGD ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

ELİYA ALHARAL

Kuruluş Tarihi

07/06/1985

Halka Arz Tarihi

25.06.1998

Sektör

Kuru meyve, salamura ve konserve edilmiş ürünler v.b.

Çalışan Sayısı

283

Adres

Atatürk Caddesi No:92 Kat: ½4 Daire:41 Akdeniz Mahallesi Pasaport İZMİR

Merkez

TR

SELGD Ortaklık Yapısı

Missing Image

Selçuk Gıda Endüstri İhracat İthalat A.Ş.

Selçuk Gıda Endüstri İhracat İthalat Anonim Şirketi (A.Ş.), 26 Temmuz 1985 tarihinde Yüksel Selçuk tarafından kuruldu. Gıda endüstrisi sektöründe faaliyet gösteren Selçuk Gıda incir, üzüm, kayısı ve ceviz başta olmak üzere pek çok farklı kuru meyve işleme, ambalajlama, ithalat ve ihracatıyla ilgili hizmet veriyor. 2023 yılı itibarıyla şirketin yönetim kurulu üyeleri arasında Eliya Alharal, Vittorio Franco, Sol Alharal, Serdar Uslular ve Hülya Şahin bulunuyor.

Selçuk Gıda Hakkında:

Günümüzde hem yurt içi hem de yurt dışı pazarlarda faaliyet gösteren Selçuk Gıda’nın ana merkezi İzmir’de yer almaktadır. Şirketin ortakları arasında Gönen Kurukahve Gıda Turizm Gemicilik Lim. İşl. San. Lt. ve Öner Karaca almaktadır. Sel Enerji Üretim ve Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş., Selçuk Gıda Endüstri İhracat İthalat A.Ş.’nin iştirakidir. 

Şirket pek çok farklı süper markette indirim mağazası zincirleriyle iş birliği gerçekleştirmektedir. Yemek servisi ve perakende paket servisi gibi pek çok farklı alanda faaliyet göstermektedir. Selçuk Gıda üretimini gerçekleştirdiği ürünleri Kanada, Almanya, Japonya, İngiltere, İtalya başta olmak üzere 30’dan fazla ülkeye ihraç etmektedir. 

Selçuk Gıda Endüstri İhracat İthalat A.Ş. 25 ve 26 Haziran 1998 tarihlerinde YTL öncesi 3.000 TL sabit fiyatla halka arz olmuştur. Şirketin halka arzı Alfa Yatırım aracı kurumuyla gerçekleşmiştir.

Selçuk Gıda hisseleri Borsa istanbul (BIST)’da Alt Pazar’da, SELGD hisse koduyla işlem görmektedir. Şirket hisselerinin dahil olduğu endeksler arasında BIST TÜM, BIST SINAİ, BIST TÜM-100, BIST KOBİ SANAYİ, BIST GIDA İÇECEK, BIST AYDIN ve BIST KATILIM TÜM bulunmaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl SELGD hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına SELGD yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca SELCUK GIDA ENDUSTRI IHRACAT ITHALAT A.S. hissesi alabilirsin.
SELGD yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.