SASA Hisse - SASA Polyester Sanayi A.Ş.

₺41,40

Güncel Fiyat

₺2.551.539.963,62

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0 (0%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

SASA Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺41,40

Satış

₺41,44

Günlük Değişim %

0,00%
Günlük Hacim (TL) ₺2.551.539.963,62
Taban ₺37,26

Haftalık En Yüksek

₺42,36

Aylık En Yüksek

₺45,56
F/K 12,11

Piyasa Değeri

₺220.316.467.075,74

Yabancı Oranı (%)

10,12%
Volatilite 3,67%

Açılış Fiyatı

₺41,16

Alış

₺41,40

Günlük Değişim (TL)

₺0,00
Tavan ₺45,54

Haftalık En Düşük

₺39,52

Aylık En Düşük

₺37,58
PD/DD 3,35

Sermaye

₺5.321.653.794,10
Net Kâr ₺18.192.162.000,00

SASA - Şirket Hakkında

SASA şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. SASA ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

MUSTAFA KEMAL ÖZ

Kuruluş Tarihi

08/11/1966

Halka Arz Tarihi

01.11.1996

Sektör

Kimya

Çalışan Sayısı

4334

Adres

Sarıhamzalı Mahallesi Turhan Cemal Beriker Bulvarı No:559 Seyhan / Adana

Merkez

TR

SASA Ortaklık Yapısı

Missing Image

SASA Polyester Sanayi A.Ş.

Türkiye'nin ilk sentetik fabrikası olan SASA Polyester Sanayi Anonim Şirketi (A.Ş.) filament, polyester, elyaf, polyester bazlı polimer, özel polimer ve ara ürünlerde Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen üreticilerinden biri olarak çalışmalarını sürdürüyor. Köklerinden aldığı teknik mirası teknolojiyle harmanlayan SASA Polyester Sanayi A.Ş., tekstil ürünlerinin üretim ve dağıtım aşamalarındaki tüm süreçleri yönetiyor.

SASA Polyester Hakkında:

Bünyesinde Nobel, ICI ve Dupont teknolojilerini barındıran SASA Polyester Sanayi A.Ş.’nin dört bini aşkın nitelikli çalışanı, 2002 yılında kurulan Ar-Ge merkezi, güçlü teknik altyapısı ve yüksek kapasiteli üretim tesisleri bulunmaktadır. Şirketin faaliyetleri Adana, İskenderun, İstanbul ve başkent Ankara’da devam etmektedir.

Polyester sektöründe Türkiye'de öncü olan SASA Polyester Sanayi A.Ş. dünyanın da önde gelen üreticileri arasında yer almaktadır. Üç farklı türde elyaf üreten şirket, tekstüre iplik ve poy olmak üzere iki farklı türde iplik ve poy üretmektedir. Ayrıca şirketin yedi farklı türde özel polimer ve kimyasal üretimi bulunmaktadır.

1996 yılında Sadıka ile Hacı Ömer Sabancı çiftinin en küçük oğlu Özdemir Sabancı tarafından Adana'da kurulan SASA Polyester Sanayi A.Ş., 2015 yılından itibaren Erdemoğlu Holding tarafından yönetilmektedir. Erdemoğlu Holding, SASA Polyester Sanayi A.Ş. hisselerinin yüzde 51'ini 30 Nisan 2015 tarihinde Sabancı Holding'den almıştır. 1996 yılında gerçekleşen ilk halka arzın ardından yüzde 51’in dışında kalan tüm şirket hisseleri de 2015 yılında halka arz edilmiştir.

SASA Polyester Sanayi A.Ş.'nin Adana'da 2 milyon 181 bin metrekare alan üzerine kurulu entegre üretim tesisi ve merkez iş yeri bulunmaktadır. Şirket, İskenderun'da ise 55 bin 625 metrekare alan üzerinde kurulu ham madde depolama tesisiyle çalışmalarını son hızda sürdürmeye devam etmektedir.

SASA Polyester Sanayi A.Ş. ilk olarak 23-24 Ekim 1996 tarihinde halka arz edilmiştir. SASA Polyester Sanayi A.Ş. hisselerinin ilk borsa işlem tarihi 1 Kasım 1996 tarihi olmuştur. SASA koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmeyi sürdüren şirket hisseleri BİST 100, BİST 50 ve BİST 30 endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl SASA hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına SASA yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca SASA POLYESTER SANAYI A.S. hissesi alabilirsin.
SASA yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.