SARKY Hisse - Sarkuysan Elektrolitik Bakır Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺31,70

Güncel Fiyat

₺5.100.018,48

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.22 (-0.69%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

SARKY Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺31,70

Satış

₺31,72

Günlük Değişim %

-0,69%
Günlük Hacim (TL) ₺5.100.018,48
Taban ₺28,74

Haftalık En Yüksek

₺34,71

Aylık En Yüksek

₺36,41
F/K 10,91

Piyasa Değeri

₺15.850.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

6,52%
Volatilite 1,82%

Açılış Fiyatı

₺31,88

Alış

₺31,68

Günlük Değişim (TL)

₺-0,22
Tavan ₺35,10

Haftalık En Düşük

₺31,64

Aylık En Düşük

₺31,59
PD/DD 2,43

Sermaye

₺500.000.000,00
Net Kâr ₺1.452.211.394,00

SARKY - Şirket Hakkında

SARKY şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. SARKY ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Sevgür Arslanpay

Kuruluş Tarihi

03/05/1972

Halka Arz Tarihi

. .

Sektör

Elektronik bakır tel

Çalışan Sayısı

1274

Adres

Emek Mah. Aşıroğlu Cad. No:147 41700 Darıca/KOCAELİ

Merkez

TR

SARKY Ortaklık Yapısı

Missing Image

Sarkuysan Elektrolitik Bakır Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Sarkuysan Elektrolitik Bakır Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.) 1972 yılında faaliyet göstermeye başladı. Şirket, aynı yıl halka açıldı. Buna bağlı olarak çok ortaklı şirket kimliği kazandı. Sarkuysan 1975 yılında üretime geçti ve 1976 yılından bu yana hemen her yıl ortaklarına temettü verdi. Şirketin günümüzde 5 bin civarında ortağı bulunduğu biliniyor. Sarkuysan Elektrolitik Bakır Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin kurucu ortakları arasında Hayrettin Çaycı, Sermet Taşkın, İbrahim Güngör ve Hamdi Bektaş yer alıyor.

Sarkuysan Hakkında:

Sarkuysan Elektrolitik Bakır Sanayi ve Ticaret A.Ş., İstanbul merkezli olarak kurulmuştur. Şirketin tesisleri İstanbul’a 40 kilometre uzaklıkta, Gebze’de yer almaktadır. Sarkuysan üretimlerini 180 bin metrekare büyüklüğündeki arazi üzerine kurulu fabrikalarında gerçekleştirmektedir. Şirketin ana üretim faaliyetleri arasında elektrolitik bakır ürünler, bakır tüpler ve lamalar bulunmaktadır. Sarkuysan Elektrolitik Bakır Sanayi ve Ticaret A.Ş. beş farklı kıtada yaklaşık 50 ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.

Sarkuysan Elektrolitik Bakır Sanayi ve Ticaret A.Ş., endüstriyel ürün ve hizmetleri sektöründe faaliyet göstermektedir. Makine, alet, ağır araç, tren ve gemi endüstrilerinde kullanılacak ürünlerin üretimi gerçekleştirmektedir. Üretimini gerçekleştirdiği ürün grupları arasında plakalar, kalay ve nikel kaplı toplu teller, halat örgülü iletkenler ve yassı teller gibi farklı ürün grupları yer almaktadır. 

Sarkuysan Elektrolitik Bakır Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1 Ocak 1986 tarihinde halka arz olmuştur. Şirketin Borsa İstanbul (BIST)’da ilk işlem tarihi de bu tarihtir. Sarkuysan’ın fiili dolaşımdaki pay oranının yüzde 81,70 olduğu bilinmektedir. Sarkuysan Elektrolitik Bakır Sanayi ve Ticaret A.Ş., Yıldız Pazar’da SARKY hisse koduyla  işlem görmektedir. Sarkuysan hisseleri BIST METAL ANA, BIST TÜM-100, BIST KOCAELİ, BIST YILDIZ, BIST TEMETTÜ ve BIST SINAİ endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl SARKY hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına SARKY yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca SARKUYSAN ELEKTROLITIK BAKIR SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
SARKY yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.