SAHOL Hisse - Sabancı Holding A.Ş.

₺107,40

Güncel Fiyat

₺1.056.178.038,50

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-2.3 (-2.1%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

SAHOL Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺107,40

Satış

₺107,50

Günlük Değişim %

-2,10%
Günlük Hacim (TL) ₺1.056.178.038,50
Taban ₺98,75

Haftalık En Yüksek

₺111,00

Aylık En Yüksek

₺111,00
F/K 15,30

Piyasa Değeri

₺225.580.379.089,93

Yabancı Oranı (%)

49,28%
Volatilite 2,46%

Açılış Fiyatı

₺109,20

Alış

₺107,40

Günlük Değişim (TL)

₺-2,30
Tavan ₺120,60

Haftalık En Düşük

₺105,60

Aylık En Düşük

₺90,00
PD/DD 0,91

Sermaye

₺2.100.375.969,18
Net Kâr ₺14.741.684.000,00

SAHOL - Şirket Hakkında

SAHOL şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. SAHOL ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

CENK ALPER

Kuruluş Tarihi

17/04/1967

Halka Arz Tarihi

02.07.1997

Sektör

Şirketlere İştirak

Çalışan Sayısı

62853

Adres

SABANCI CENTER KULE II KAT 23 34330 4.LEVENT İSTANBUL

Merkez

TR

SAHOL Ortaklık Yapısı

Missing Image

Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş.

Türkiye’nin en önemli şirketleri arasında öne çıkan Hacı Ömer Sabancı Holding Anonim Şirketi (A.Ş.), köklü geçmişi ve güçlü yatırımlarıyla hem ulusal hem de uluslararası arenada dikkat çekiyor. Sabancı Topluluğuna bağlı ana şirketleri temsil eden Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş., çatısı altında birçok güçlü firmayı bulunduruyor. Şirket, dünya çapında dikkat çeken iş ortaklıklarıyla öncü girişimlere imza atıyor. Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş., Borsa İstanbul (BİST)’un piyasa değerinin yüzde 6,1’ini oluşturmasıyla da yatırımcıların odağında yer alıyor. 

Hacı Ömer Sabancı Holding Hakkında:

Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. finansal hizmetler, bankacılık, enerji, yapı malzemeleri, sanayi ve perakende sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Merkezi İstanbul’da bulunan şirket, 17 Nisan 1967 tarihinde Hacı Ömer Sabancı tarafından kurulmuştur. Günümüzde şirketin CEO görevi Cenk Alper tarafından yürütülmektedir. Yönetim kurulu başkanı ise Güler Sabancı’dır.

Yıllar içerisinde büyümesini ve başarılarını katlayarak artıran Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş., dünya çapında dikkat çeken önemli ortaklıklara sahiptir. Akbank, Aksigorta, Agesa, Teknosa, Enerjisa, Tursa, Akçansa, Çimsa, Carrefoursa, Kordsa, Brisa, Exsa, Ankara Enternasyonel Otelcilik, Sabancı Dijital, Sabancı Building Solutions B.V., Sabancı İklim Teknolojileri ve Dx Technology Services and Investment B.V. şirketin bağlı ortaklıkları ve yatırımları arasında yer almaktadır.

Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. eğitim, çevre, kültür sanat, spor ve cinsiyet eşitliği alanlarında yaptığı çalışmalarla da öne çıkmaktadır. Uzun vadeli stratejilerle sürekli güçlü atılımlar hedefleyen Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş., sürdürülebilirlik konusundaki projeleriyle de dikkat çekmektedir. Sürdürülebilir iş modellerini teşvik etmek amacıyla yeni ürün ve hizmetlere yatırım yapan şirket, bu konuda değerli adımlar atmaktadır. Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş., ürünlerini Avrupa, Asya, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Kuzey Amerika ve Güney Amerika’da pazarlamaktadır.

Şirket, 2-3 Temmuz 1997 tarihlerinde halka arz olmuştur. SAHOL hisse koduyla işlem gören şirket, Borsa İstanbulda BİST 100, BİST 50, BİST 30, BİST Temettü, BİST Temettü 25, BİST Mali, BİST Holding ve Yatırım, BİST Yıldız, BİST Sürdürülebilirlik ve BİST İstanbul endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl SAHOL hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına SAHOL yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca HACI OMER SABANCI HOLDING A.S. hissesi alabilirsin.
SAHOL yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.