PSDTC Hisse - Pergamon Status Dış Ticaret A.Ş.

₺94,75

Güncel Fiyat

₺1.417.359,30

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺2 (2.16%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

PSDTC Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺94,75

Satış

₺95,20

Günlük Değişim %

2,16%
Günlük Hacim (TL) ₺1.417.359,30
Taban ₺83,50

Haftalık En Yüksek

₺95,40

Aylık En Yüksek

₺122,20
F/K 77,13

Piyasa Değeri

₺703.518.750,00

Yabancı Oranı (%)

1,44%
Volatilite 2,32%

Açılış Fiyatı

₺93,25

Alış

₺94,70

Günlük Değişim (TL)

₺2,00
Tavan ₺102,00

Haftalık En Düşük

₺90,55

Aylık En Düşük

₺84,10
PD/DD 7,87

Sermaye

₺7.425.000,00
Net Kâr ₺9.121.455,00

PSDTC - Şirket Hakkında

PSDTC şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. PSDTC ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

NURTEN ESKİCİ

Kuruluş Tarihi

30/04/2001

Halka Arz Tarihi

07.11.2014

Sektör

Dış ticaret sermaye statüsündü imalatçıların ihracat işlemlerine aracılık

Çalışan Sayısı

22

Adres

Alsancak Mahallesi 1456 Sokak BAROHAN No:16 İç Kapı No:11 35220 Konak / İZMİR

Merkez

TR

PSDTC Ortaklık Yapısı

Missing Image

Pergamon Status Dış Ticaret A.Ş.

Öztüre Grubunun dış ticaret işlemlerini tek elden ve profesyonelce yürütmek amacıyla kurulan Pergamon Status Dış Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), yarım asırdan daha uzun geçmişiyle dikkat çekiyor. 2001 yılında İzmir’de kurulan ve zaman içerisinde grup dışındaki firmalara da hizmet vermeye başlayan Pergamon Status Dış Ticaret A.Ş., pek çok farklı şirketle çalışıyor. Pergamon Status Dış Ticaret A.Ş. tekstil, tarım, gıda, sanayi ve madencilik sektörlerinde belli başlı ihraç ürünleri, mamul ve yarı mamullerin dünya piyasasına tanıtılması ve ihraç edilmesi konusunda faaliyet gösteriyor.

Pergamon Status Hakkında:

Pergamon Status Dış Ticaret A.Ş., toptan ve perakende ticaret sektöründe faaliyet göstermektedir. Şirket, gerçekleştirdiği faaliyetlerle sektörün öncülerinden biri olmayı başarmaktadır. Türkiye merkezli bir şirket olan ve yurt içi pazarlarda faaliyet gösteren Pergamon Status Dış Ticaret A.Ş.’nin ana merkezi İzmir, Alsancak’ta yer almaktadır.

Pergamon Status Dış Ticaret A.Ş. 6-7 Kasım 2014 tarihlerinde halka arz olmuştur. Şirketin halka arzı için aracı kurum olarak A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tercih edilmiştir. Pergamon Status’un Borsa İstanbul (BIST)’da ilk işlemi 12 Kasım 2014 tarihinde gerçekleşmiştir. Şirketin fiili dolaşımdaki payının 5,502,620 lot ve pay oranının yüzde 74,10 olduğu bilinmektedir. Pergamon Status hisseleri PSDTC hisse koduyla Alt Pazar’da işlem görmektedir. Şirket BIST TEMETTÜ, BIST TÜM-100, BIST TİCARET, BIST HİZMETLER, BIST TÜM ve BIST İZMİR endekslerine dahildir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl PSDTC hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına PSDTC yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca PERGAMON STATUS DIS TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
PSDTC yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.