TPRKAB Hisse - Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş.

₺37,62

Güncel Fiyat

₺39.471.079,80

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.46 (1.24%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

PRKAB Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺37,62

Satış

₺37,72

Günlük Değişim %

1,24%
Günlük Hacim (TL) ₺39.471.079,80
Taban ₺33,86

Haftalık En Yüksek

₺38,20

Aylık En Yüksek

₺53,50
F/K 0,00

Piyasa Değeri

₺8.153.519.988,24

Yabancı Oranı (%)

1,18%
Volatilite 3,39%

Açılış Fiyatı

₺37,70

Alış

₺37,62

Günlük Değişim (TL)

₺0,46
Tavan ₺41,38

Haftalık En Düşük

₺36,14

Aylık En Düşük

₺36,14
PD/DD 7,17

Sermaye

₺216.733.652,00
Net Kâr ₺-211.674.709,00

PRKAB - Şirket Hakkında

PRKAB şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. PRKAB ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

ÜLKÜ ÖZCAN

Kuruluş Tarihi

20/01/1964

Halka Arz Tarihi

17.01.1986

Sektör

Haberleşme ve enerji kabloları imalatı

Çalışan Sayısı

597

Adres

Ömerbey Mah. Bursa Asfaltı Cad. No:51, Mudanya / Bursa

Merkez

TR

PRKAB Ortaklık Yapısı

Missing Image

Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş.

Aynı anda enerji ve haberleşme kabloları üretimi yapan Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri Anonim Şirketi (A.Ş.) dünyanın dört bir yanında faaliyetlerine devam ediyor. Şirket, kablo ve sistemleri için “anahtar teslim” projeler hayata geçiriyor ve tüm müşterilerine üstün hizmetler sunmaya devam ediyor. Türkiye pazarında kendisini kanıtlayan Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş. uluslararası pazarlarda da rekabet etmeye devam ediyor. Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş.Türkiye başta olmak üzere 50’den fazla ülkeye ihracat yapıyor.

Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri Hakkında:

Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş. 8 Şubat 2011 tarihinde Prysmian ve Draka markalarının birleşmesi sonucunda kurulmuştur. Elektrik güç iletimi, telekomünikasyon kablo ve sistemleri imalatçısı olan şirket bugün dünyanın en büyük kablo üreticisi konumunda yer almaktadır. Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş.’nin dünya çapında toplamda 24 AR-GE merkezi bulunmaktadır. Sektöründeki liderliğini Türkiye’de olduğu kadar uluslararası pazarda da sürdürmektedir.

Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş.’nin AR-GE merkezlerinden biri Bursa’nın Mudanya ilçesinde bulunmaktadır. Merkez içerisinde bulunan Malzeme Teknolojileri Denet Laboratuvarı, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından sertifika ile tescillenmiştir. Verilen bu sertifika Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş. laboratuvarında yanma testleri konusunda gerçekleştirilmiş ve gerçekleştirilecek olan deney sonuçlarının güvenilir ve uluslararası geçerliliğe sahip olduğunun bir göstergesi olmuştur.

Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş. yönetim kurulunda Halil İbrahim Kongur bulunmaktadır. Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş. 17 Ocak 1986 tarihinde halk arz edilmiştir. Ana Pazar’da arz edilen şirketin fiili dolaşımdaki pay oranı yüzde 16.24 olarak açıklanmıştır. Şirketin toplam sermayesinde en büyük pay sahibi yüzde 83,75’lik pay oranı ile Draka Holding Limited Şirketi olarak bilinmektedir. Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş. hisse senetleri PRKAB hisse kodu kısaltmasıyla Borsa İstanbul (BİST) endekslerinde işlem görmeye devam etmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl PRKAB hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına PRKAB yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca TURK PRYSMIAN KABLO VE SISTEMLERI A.S. hissesi alabilirsin.
PRKAB yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.