PNSUT Hisse - Pınar Süt Mamulleri Sanayii A.Ş.

₺84,50

Güncel Fiyat

₺25.659.009,70

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.95 (1.14%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

PNSUT Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺84,50

Satış

₺84,90

Günlük Değişim %

1,14%
Günlük Hacim (TL) ₺25.659.009,70
Taban ₺76,05

Haftalık En Yüksek

₺85,65

Aylık En Yüksek

₺93,40
F/K 16,70

Piyasa Değeri

₺3.798.363.830,63

Yabancı Oranı (%)

1,51%
Volatilite 2,21%

Açılış Fiyatı

₺84,15

Alış

₺84,50

Günlük Değişim (TL)

₺0,95
Tavan ₺92,95

Haftalık En Düşük

₺81,00

Aylık En Düşük

₺81,00
PD/DD 0,49

Sermaye

₺44.951.051,25
Net Kâr ₺227.513.535,00

PNSUT - Şirket Hakkında

PNSUT şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. PNSUT ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

GÜRKAN HEKİMOĞLU

Kuruluş Tarihi

21/03/1973

Halka Arz Tarihi

03.02.1986

Sektör

Süt ve süt mamülleri üretimi

Çalışan Sayısı

1273

Adres

Yunus Emre Mah. Kemalpaşa Cad. No:317 BORNOVA/ İZMİR

Merkez

TR

PNSUT Ortaklık Yapısı

Missing Image

Pınar Süt Mamulleri Sanayii A.Ş.

Türkiye’nin en itibarlı markaları arasında yer alan ve bunu Türkiye İtibar Ödülü’nü alarak kanıtlayan Pınar Süt Mamulleri Sanayii Anonim Şirketi (A.Ş.), ülkemizin tüketim alışkanlıklarını şekillendiriyor. Türkiye’ye “sağlıklı süt ve süt ürünleri” anlayışını benimseten şirket, “Yaşam Pınarım” sloganıyla en yüksek bilinirlik oranına sahip markalardan biri olarak faaliyet gösteriyor. 50 yıldır Türkiye’nin süt ve süt ürünleri seçimleri arasında yer alan marka, ihraç oranı yüksek şirketler arasında varlığını sürdürüyor.

Pınar Süt Mamulleri Hakkında:

1973 yılında İzmir’in Pınarbaşı ilçesinde kurulan Pınar Süt Mamulleri Sanayii A.Ş., Ege Bölgesinde süt hayvancılığının gelişiminde öncü rol üstlenmektedir. Yaşar Holding’e bağlı olan Pınar Süt Pınar Et, Yaşar Birleşik Pazarlama, Çamlı Yem Besicilik, Pınar Su ve Pınar Foods şirketleriyle birlikte faaliyetlerini sürdürmektedir.

Pınar Süt Mamulleri Sanayii A.Ş., 1975 yılından bu yana Orta Doğu’nun en büyük, Avrupa’nın ise en gelişmiş fabrikasına sahiptir. Pınar Süt Mamulleri Sanayii A.Ş.’nin günümüzde İzmir, Eskişehir ve Şanlıurfa’da üretim tesisleri bulunmaktadır.

1975 yılında pazarı uzun ömürlü sütle tanıştıran Pınar Süt Mamulleri, ürün porföyünü sürekli olarak genişletmektedir. Pınar Süt Mamulleri Sanayii A.Ş.’nin süt, yoğurt, ayran, peynir, meyve suyu, tereyağı, krema, puding, ketçap, mayonez, bal, sos, reçel, tatlı ve toz ürünleri olarak geniş bir ürün gamı bulunmaktadır. Türkiye’nin yüzlerce farklı noktasında satışa sunulan Pınar Süt ürünleri, aynı zamanda dünyanın farklı ülkelerine de ihraç edilmektedir.

Türkiye’nin Ar-Ge Harcamaları En Yüksek 250 Şirketi listesinde yer alan ve bugüne kadar pek çok ödüle layık görülen Pınar Süt Mamulleri Sanayii A.Ş., en son 2023 yılında Beyaz Bayrak Ödülü’nü almıştır. Genel merkezi İzmir’de bulunan Pınar Süt’ün yönetim kurulu başkanlığı görevini günümüzde İdil Yiğitbaşı üstlenmektedir.

Pınar Süt Mamulleri Sanayii A.Ş., 3 Şubat 1986 tarihinde 83,20 TL sabit fiyatla halka arz olmuştur. Pınar Süt hisseleri PNSUT hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl PNSUT hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına PNSUT yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca PINAR SUT MAMULLERI SANAYII A.S. hissesi alabilirsin.
PNSUT yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.