PKART Hisse - Plastikkart Akıllı Kart İletişim Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺107,00

Güncel Fiyat

₺3.595.770,70

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺4.7 (4.59%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

PKART Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺107,00

Satış

₺107,70

Günlük Değişim %

4,59%
Günlük Hacim (TL) ₺3.595.770,70
Taban ₺92,10

Haftalık En Yüksek

₺111,00

Aylık En Yüksek

₺128,00
F/K 99,85

Piyasa Değeri

₺2.450.175.000,00

Yabancı Oranı (%)

35,39%
Volatilite 7,82%

Açılış Fiyatı

₺101,50

Alış

₺107,00

Günlük Değişim (TL)

₺4,70
Tavan ₺112,50

Haftalık En Düşük

₺99,10

Aylık En Düşük

₺91,50
PD/DD 9,59

Sermaye

₺22.750.000,00
Net Kâr ₺24.538.391,00

PKART - Şirket Hakkında

PKART şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. PKART ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Ali Yıldız

Kuruluş Tarihi

13/10/2000

Halka Arz Tarihi

11.08.2004

Sektör

Kredi-bankamatik kartları, elektronik kartlar, her türlü kimlik kartları ve plastik kartlar, telefon kartları, sağlık ve sigorta kartları, toplu taşımacılığa uygun kartlar, otoyol ve köprü kartları ile benzeri tüm kartların üretilmesi ve pazarlaması.

Çalışan Sayısı

147

Adres

Mimar Sinan Mahallesi, Trablusgarp Bulvarı Blok No:5 Silivri / İstanbul

Merkez

TR

PKART Ortaklık Yapısı

Missing Image

Plastikkart Akıllı Kart İletişim Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Dokuz bin metrekare alan üzerine kurulu tesis ile üretimlerini gerçekleştiren Plastikkart Akıllı Kart İletişim Sistemleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.) geleceğin anahtarı olarak düşünülen akıllı kartların Türkiye’de üretimini gerçekleştirmeyi amaçlıyor. İleri teknoloji ürünü makine parkı ve güvenlik sistemleriyle dünyada akıllı kart üreten sayılı tesislerden biri olma özelliğine sahip olan Plastikkart Akıllı Kart İletişim Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. 2004 yılından beri faaliyetlerine devam ediyor. Gemalto B.V. başta olmak üzere çok ortaklı bir şirket olarak kurulan Plastikkart Akıllı Kart İletişim Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Türkiye'nin bu alanda üretim yapan sayılı firmalarından biri olarak ön plana çıkıyor. 

Plastikkart Akıllı Kart İletişim Sistemleri Sanayi ve Ticaret Hakkında:

2004 yılında kurulan Plastikkart Akıllı Kart İletişim Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin ana merkezi İstanbul’un Silivri ilçesinde bulunmaktadır. Teknoloji ve bilişim sektöründe çeşitli çalışmaları hayata geçiren şirket hisseleri Alt Pazar’da işlem görmektedir.

Plastikkart Akıllı Kart İletişim Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. 11 ila 13 Ağustos 2004 tarihlerinde talep toplayarak halka arz edilmiştir. Dönemin parasıyla 2 bin 900 TL’den talep toplayan Plastikkart Akıllı Kart İletişim Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. PKART hisse kodu ile Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir. Plastikkart Akıllı Kart İletişim Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’in ilk halka arz işlemi için aracı kurum olarak Evgin Yatırım Menkul Değerler Ticaret A.Ş. rol almıştır.

Borsa istanbul'da ilk kez 19 Ağustos 2004 yılında işlem gören Plastikkart Akıllı Kart İletişim Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Alt Pazar’da faaliyet göstermeye devam etmektedir. Plastikkart Akıllı Kart İletişim Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisselerinin dahil olduğu endeksler arasında BİST İSTANBUL, BİST TÜM, BİST TEKNOLOJİ, BİST TÜM-100, BİST KATILIM TÜM ve BİST BİLİŞİM yer almaktadır. Plastikkart Akıllı Kart İletişim Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisse senetleri fiyatlarının 2023 yılının ekim ayı itibariyle 33.62 TL’ye ulaştığı bilinmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl PKART hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına PKART yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca PLASTIKKART AKILLI KART ILETISIM SISTEMLERI SAN. VE TIC. A.S. hissesi alabilirsin.
PKART yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.