PINSU Hisse - Pınar Su ve İçecek Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺25,48

Güncel Fiyat

₺12.756.131,40

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.1 (0.39%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

PINSU Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺25,48

Satış

₺25,48

Günlük Değişim %

0,39%
Günlük Hacim (TL) ₺12.756.131,40
Taban ₺22,94

Haftalık En Yüksek

₺27,50

Aylık En Yüksek

₺29,30
F/K 12,98

Piyasa Değeri

₺2.414.553.811,18

Yabancı Oranı (%)

13,37%
Volatilite 2,68%

Açılış Fiyatı

₺25,40

Alış

₺25,36

Günlük Değişim (TL)

₺0,10
Tavan ₺28,02

Haftalık En Düşük

₺24,48

Aylık En Düşük

₺24,48
PD/DD 1,93

Sermaye

₺94.762.708,45
Net Kâr ₺185.953.281,00

PINSU - Şirket Hakkında

PINSU şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. PINSU ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Koral Kalpaklıoğlu

Kuruluş Tarihi

24/03/1982

Halka Arz Tarihi

28.08.1987

Sektör

Pvc,poşet,cam şişe su

Çalışan Sayısı

398

Adres

KEMALPAŞA Mah. KEMALPAŞA Cad.No.262 BORNOVA/ İZMİR

Merkez

TR

PINSU Ortaklık Yapısı

Missing Image

Pınar Su ve İçecek Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Pınar Su ve İçecek Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.)’nin Yaşar Holding bünyesinde kurulduğu biliniyor. 1984 yılında başladığı üretim yolculuğuna ambalajlı suyun yanı sıra farklı kategorilerde bulunan içecek ürünleriyle devam eden Pınar Su ve İçecek Sanayi ve Ticaret A.Ş., Türkiye’nin ilk ambalajlı su markalarından biri olma özelliği taşıyor. İş süreçlerinde sahip olduğu yüksek standartlarla güçlü ve güvenilir bir marka kimliğine sahip olan Pınar Su ve İçecek Sanayi ve Ticaret A.Ş., gerçekleştirdiği üretimlerle sektörün öncüsü olmayı başarıyor.

Pınar Su ve İçecek Hakkında:

Pınar Su ve İçecek Sanayi ve Ticaret A.Ş., cam şişe su ve plastik şişe meşrubat gibi pek çok farklı ürünün üretimini gerçekleştirmektedir. Şirketin genel müdürlüğü 2023 yılı itibarıyla Hüseyin Karamehmetoğlu tarafından yürütülmektedir. Pınar Su ve İçecek Sanayi ve Ticaret A.Ş., Türkiye’nin birçok farklı yerindeki fabrikalarıyla yılda 900 milyon litreyi aşan çiğ süt işleme kapasitesine sahiptir.

Hem yurt içi hem de yurt dışı pazarında faaliyet gösteren Pınar Su ve İçecek Sanayi ve Ticaret A.Ş., sektörde öncü olmasını sağlayacak üretimler gerçekleştirmekte ve her geçen yıl faaliyet alanını büyütmektedir.

Pınar Su ve İçecek Sanayi ve Ticaret A.Ş., 28 Ağustos 1987 tarihinde halka arz olmuş ve aynı tarihte Borsa İstanbul (BİST)’da ilk işlemini görmüştür. 30.718.135 lot paya sahip olduğu bilinen Pınar Su ve İçecek Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin fiili dolaşımdaki pay oranı yüzde 32,41 olarak bilinmektedir.

Ana Pazar’da PINSU hisse koduyla işlem gören Pınar Su ve İçecek Sanayi ve Ticaret A.Ş., pek çok farklı endekse dahildir. Şirketin dahil olduğu endeksler arasında BİST SINAİ, BİST GIDA İÇECEK, BİST İZMİR, BİST ANA, BİST TÜM, BİST KURUMSAL YÖNETİM ve BİST TÜM-100 bulunmaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl PINSU hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına PINSU yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca PINAR SU VE ICECEK SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
PINSU yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.