PAMEL Hisse - Pamel Yenilenebilir Elektrik Üretim A.Ş.

₺119,30

Güncel Fiyat

₺10.417.645,10

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺1.9 (1.62%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

PAMEL Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺119,30

Satış

₺119,50

Günlük Değişim %

1,62%
Günlük Hacim (TL) ₺10.417.645,10
Taban ₺107,40

Haftalık En Yüksek

₺122,30

Aylık En Yüksek

₺137,50
F/K 19,85

Piyasa Değeri

₺3.709.672.988,30

Yabancı Oranı (%)

0,61%
Volatilite 5,71%

Açılış Fiyatı

₺117,80

Alış

₺119,30

Günlük Değişim (TL)

₺1,90
Tavan ₺131,20

Haftalık En Düşük

₺112,40

Aylık En Düşük

₺112,40
PD/DD 4,92

Sermaye

₺31.095.331,00
Net Kâr ₺186.897.775,00

PAMEL - Şirket Hakkında

PAMEL şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. PAMEL ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

24/09/2007

Halka Arz Tarihi

09.06.2014

Sektör

Elektrik Enerjisi Üretimi

Çalışan Sayısı

19

Adres

Maslak Mah. Saat Sk. Spine Tower Sitesi No:5/93 Sarıyer / İstanbul

Merkez

TR

PAMEL Ortaklık Yapısı

Missing Image

Pamel Yenilenebilir Elektrik Üretim A.Ş.

18.12.2007 tarihinde yenilenebilir enerji sektöründe faaliyet göstermek amacıyla kurulan Pamel Yenilenebilir Elektrik Üretim Anonim Şirketi (A.Ş.), Türkiye'de yenilenebilir enerji sektöründe hizmet veren en önemli şirketlerinden biri olmayı başarıyor. Şirket, Adıyaman’da yer alan 6,946 MW ve Erzurum’un Tortum ilçesinde yer alan 7,49 MW kurulu güce sahip iki hidroelektrik santrali bünyesinde bulunduruyor. Pamel Yenilenebilir Elektrik Üretim A.Ş., 2021 yılında kurulan ve 1 milyon TL sermayeye sahip olan San Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş.’nin yüzde 100 pay sahibi olmasıyla da dikkat çekiyor.

Pamel Yenilenebilir Elektrik Üretim Hakkında:

Bünyesinde dört adet güneş enerji santrali bulunan Şişli Enerji A.Ş. ve Ortaköy Enerji A.Ş., Pamel Yenilenebilir Elektrik Üretim A.Ş.’nin yüzde 100 pay sahibi olduğu Sun Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş. tarafından satın alınmıştır. Santraller Ankara’nın Bala ilçesinde yer almaktadır. Pamel Yenilenebilir Elektrik Üretim A.Ş., bu özelliğiyle Türkiye’nin en verimli güneş enerjisi santrallerine sahip hale gelmiştir.

Türkiye'nin enerji sektöründe önde gelen şirketlerinden biri olan Pamel Yenilenebilir Elektrik Üretim A.Ş., özellikle elektrik enerjisi üretimi konusunda öne çıkmaktadır. Şirket elektrik enerjisi tesislerinin kurulması, işleme alınması, kiralanması üretilmesi, üretilen elektrik enerjisinin müşterilere satışı gibi pek çok farklı alanda faaliyet göstermektedir.

Pamel Yenilenebilir Elektrik Üretim A.Ş.’nin yüzde 79,7 oranında pay sahibi Pamukova Elektrik Üretimi A.Ş. olarak bilinmektedir. Şirketin yönetim kurulunda 2023 yılı itibarıyla Mustafa Ünal, Ömer Özbay, Mustafa Necip Uludağ, Şansal Cumhur Erbacıoğlu ve Mithat Kılıç gibi isimler bulunmaktadır.

Şirketin borsada işlem gördüğü ilk tarih 13 Eylül 2014 olarak bilinmektedir. Borsa İstanbul (BİST)’da PAMEL hisse koduyla bulunan şirket, belirli bir süre boyunca Yakın İzleme Pazarı'nda işlem görmüştür. Günümüzdeyse Alt Pazar’da işlem görmektedir. Bu karar, kotasyon yönergesinin 36’ncı maddesi kapsamında verilmiştir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl PAMEL hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına PAMEL yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca PAMEL YENILENEBILIR ELEKTRIK URETIM A.S. hissesi alabilirsin.
PAMEL yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.