OSTIM Hisse - Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş.

₺6,32

Güncel Fiyat

₺13.327.848,76

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.06 (-0.94%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

OSTIM Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺6,32

Satış

₺6,32

Günlük Değişim %

-0,94%
Günlük Hacim (TL) ₺13.327.848,76
Taban ₺5,75

Haftalık En Yüksek

₺6,41

Aylık En Yüksek

₺6,41
F/K 2,92

Piyasa Değeri

₺994.875.534,80

Yabancı Oranı (%)

2,09%
Volatilite 1,72%

Açılış Fiyatı

₺6,35

Alış

₺6,31

Günlük Değişim (TL)

₺-0,06
Tavan ₺7,01

Haftalık En Düşük

₺5,98

Aylık En Düşük

₺5,59
PD/DD 0,67

Sermaye

₺157.417.015,00
Net Kâr ₺340.135.638,00

OSTIM - Şirket Hakkında

OSTIM şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. OSTIM ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Abdullah ÇÖRTÜ

Kuruluş Tarihi

13/08/1998

Halka Arz Tarihi

. .

Sektör

Gayrimenkul, inşaat, proje ortaklıkları

Çalışan Sayısı

20

Adres

100.Yıl Bulvarı No:99/90 9.Kat Ostim, Yenimahalle-ANKARA

Merkez

TR

OSTIM Ortaklık Yapısı

Missing Image

Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş.

13.08.1998 tarihinde kurulan Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme Anonim Şirketi (A.Ş.), gerçekleştirdiği çok sayıda çalışmayla Türkiye'nin önde gelen kuruluşlarından biri olmayı başarıyor. Ankara merkezli olarak kurulan ve Ankara'nın Ostim Bölgesinde yer alan Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş., başarılarıyla adından sıklıkla söz ettiriyor.

Ostim Endüstriyel Yatırımlar Hakkında:

1967 yılında OSTİM Bölgesinde bir sanayi bölgesi geliştirmek amacıyla kurulan kooperatif, zamanla şekillenmiş ve Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş. ünvanını almıştır. Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş., kendisine devredilen dükkan ve iş merkezlerinin yönetimini gerçekleştirmektedir. Bunun yanı sıra profesyonel inşaat ekibine sahip olması sayesinde arsa ve araziler üzerinde pek çok iş merkezi, üretim tesisi, konut ve altyapı projelerini de hayata geçirmektedir.

Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş.’nin faaliyet gösterdiği pek çok alan bulunmaktadır. Günümüzde şirketin 2 bini aşkın üyesi olduğu bilinmektedir. Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş., yaptığı çalışmalar ve hayata geçirdiği projelerle Türkiye'nin önde gelen işletmelerinden biri olmayı başarmaktadır. Şirketin günümüzdeki yönetim kurulu üyeleri arasında Sıtkı Öztuna ve Abdullah Çörtü yer almaktadır.

Çok ortaklı bir şekilde kurulan şirketin payları 2012 yılının Mayıs ayıyla birlikte İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında işlem görmeye başlamıştır. 2013 yılının Haziran ayından beri Borsa İstanbul (BİST)’in İkinci Ulusal Pazarı'nda, 2015 yılı Kasım ayından beri ise Ana Pazar’da işlem görmektedir. Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş., borsada OSTİM hisse koduyla işlem görmektedir. 

Şirketin birincil piyasada satışa sunulan paylarının satış işlemi aracı kurum tarafından tamamlanmaktadır. Halka arz için belirtilen fiyat ise 2,7714 TL’dir. Yapılan düzenlemeler doğrultusunda şirketin payları BİST Tüm-100, BİST İkinci Ulusal, BİST Mali, BİST Holding ve Yatırım ve BİST Ankara endekslerine dahil edilmiştir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl OSTIM hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına OSTIM yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca OSTIM ENDUSTRIYEL YATIRIMLAR VE ISLETME A.S. hissesi alabilirsin.
OSTIM yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.