ORMA Hisse - Orma Orman Mahsulleri İntegre Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺259,00

Güncel Fiyat

₺2.424.294,25

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺7 (2.78%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ORMA Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺259,00

Satış

₺259,00

Günlük Değişim %

2,78%
Günlük Hacim (TL) ₺2.424.294,25
Taban ₺233,10

Haftalık En Yüksek

₺268,00

Aylık En Yüksek

₺337,00
F/K 20,32

Piyasa Değeri

₺7.044.800.000,00

Yabancı Oranı (%)

0,00%
Volatilite 2,38%

Açılış Fiyatı

₺255,00

Alış

₺258,50

Günlük Değişim (TL)

₺7,00
Tavan ₺284,75

Haftalık En Düşük

₺246,10

Aylık En Düşük

₺246,10
PD/DD 1,98

Sermaye

₺27.200.000,00
Net Kâr ₺346.775.989,00

ORMA Hisse Haberleri ve Yorumları

Tümünü Gör

ORMA - Şirket Hakkında

ORMA şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ORMA ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

02/01/1970

Halka Arz Tarihi

. .

Sektör

Orman ve diğer ağaç ürünleriyle artıklarının integre sanayini kurmak ve işletmek.

Çalışan Sayısı

386

Adres

Vişnezade Mahallesi Prof.Dr.Alaeddin Yavaşca Sokak Marmara Apartmanı No:4 Daire :2 34357 Beşiktaş/İSTANBUL

Merkez

TR

ORMA Ortaklık Yapısı

Missing Image

Orma Orman Mahsulleri İntegre Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1997 senesinde Isparta şehir merkezine 5 kilometre uzaklıkta bir konumda kurulan Orma Orman Mahsulleri İntegre Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), günümüzde sektörün öncü firmalarından biri olarak faaliyetlerine devam ediyor. Şirket, orman ürünleri üretimi alanında hizmet veriyor. Her daim çevreye duyarlı bir kuruluş olan Orma, orman ürünleri ve diğer ağaç ürünleriyle atıklarını komple değerlendirerek önemli bir noktada konumlanıyor. Orma, günümüzde faaliyetlerine 70 bin metrekaresi (m2) kapalı olan toplam 500 bin m2’lik bir alanda devam ediyor.

Orma Hakkında:

Orma, 1997 senesinde Isparta’da kurulmuştur. Şirket, geniş faaliyet alanı ve üretim kapasitesiyle kurulduğu yıldan bu yana dikkat çekmektedir. Kurulduğu ilk zamanlardan beri büyük bir istikrarla başarı elde eden Orma, kuruluşunu takip eden sene içerisinde kaliteli yonga levha ürünleri, pazarı belirleyen desenleri ve yüzeyleriyle sürekli gelişmeye devam etmiştir.

Şirket, bugün sektörün öncülerinden biri konumundandır. Orma, aynı zamanda sürdürülebilir üretim anlayışıyla öne çıkmaktadır. Üretim kapasitesi son derece geniş olan Orma, 2.220 m3/gün (710.172 m3/yıl) kapasiteye sahip üç yonga levha tesisi ve 90 milyon m2/yıl kapasiteli üç emprenye hattına sahiptir.

Tüm bunların yanı sıra şirket, yıllık toplam 4 milyon 500 bin adet kapasiteye sahip dört kaplama hattıyla yonga levha ve melamin kaplı yonga levha üretimine devam etmektedir.

Orma tesislerinde Orman Genel Müdürlüğünün bakımlarını yapmış olduğu ormanlarımızdan arta kalan odunlar, sanayi artığı rende, testere, kapak tahtası ve çıtalar değerlendirilmektedir. Orma’da “ağaca saygı” ilkesiyle üretim yapılmaktadır.

Faaliyetleri sadece ülkemizle sınırlı kalmayan Orma, ihracat da yapmaktadır. Orma’nın ürünleri günümüzde beş kıtadan 32 ülkeye ulaşmaktadır.

Orma 23 Ekim 2012 tarihinde halka arz olmuştur. Orma hisseleri ORMA hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir. Şirketin kayıtlı sermayesi 100.000.000 TL olarak bilinmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ORMA hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ORMA yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca ORMA ORMAN MAHSULLERI INTEGRE SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
ORMA yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.