NUHCM Hisse - Nuh Çimento Sanayi A.Ş.

₺261,25

Güncel Fiyat

₺31.163.439,50

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺8.75 (3.47%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

NUHCM Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺261,25

Satış

₺261,25

Günlük Değişim %

3,47%
Günlük Hacim (TL) ₺31.163.439,50
Taban ₺235,20

Haftalık En Yüksek

₺263,75

Aylık En Yüksek

₺290,25
F/K 23,06

Piyasa Değeri

₺39.243.303.000,00

Yabancı Oranı (%)

19,77%
Volatilite 4,65%

Açılış Fiyatı

₺253,25

Alış

₺257,50

Günlük Değişim (TL)

₺8,75
Tavan ₺287,25

Haftalık En Düşük

₺250,50

Aylık En Düşük

₺243,50
PD/DD 2,72

Sermaye

₺150.213.600,00
Net Kâr ₺1.701.482.184,00

NUHCM - Şirket Hakkında

NUHCM şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. NUHCM ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

KAMİL GÖKHAN BOZKURT (CEO)

Kuruluş Tarihi

04/08/1966

Halka Arz Tarihi

17.02.2000

Sektör

Çimento, elektrik, beyaztuğla üretimi ve satışı

Çalışan Sayısı

1425

Adres

Hacı Akif Mah. D-100 Karayolu Cad. No:92 Hereke-Körfez / KOCAELİ

Merkez

TR

NUHCM Ortaklık Yapısı

Missing Image

Nuh Çimento Sanayi A.Ş.

Nuh Çimento Sanayi Anonim Şirketi (A.Ş.) 1966 yılında kuruldu ve 1968 yılında Nuh Çimento tesisinin temelleri atıldı. 1969 yılında açılan tesis, yıllar içerisinde üretim kapasitesini hızla artırdı. Nuh Çimento Sanayi A.Ş., günümüzde sektörün öncüsü olmasını sağlayacak üretimleri sayesinde adından sıklıkla söz ettiriyor. Şirket, günümüzde pek çok farklı alanda faaliyet göstererek hizmetlerine devam ediyor.

Nuh Çimento Hakkında:

Nuh Mehmet Küçükçalık’ın öncülüğünde kurulan ve toplamda yıllık 3.990.207 ton klinker ve 4.775.100 ton çimento üretim kapasitesine sahip olan Nuh Çimento Sanayi A.Ş., Türkiye’nin en büyük çimento fabrikası olma ünvanını taşımaktadır. 

Sektörün öncülerinden biri olan şirket, üretimleriyle inşaat sektörüne büyük katkı sağlamaktadır. Kocaeli merkezli olarak kurulan şirketin merkezi halen Kocaeli’de bulunmaktadır. Nuh Çimento Sanayi A.Ş., kendine ait liman tesisleriyle hizmet veren bir şirket olarak bilinmektedir. 

Şirket yalnızca Türkiye içerisinde hizmet vermemekte, bunun haricinde beş farklı kıtaya çimento ve klinker ihracatı gerçekleştirmektedir. Nuh Çimento Sanayi A.Ş., sektörde duyulan açığı kapatmak adına güçlü bir üretim gerçekleştirmektedir. Nuh Çimento’nun üretimleri hem yurt içindeki hem de yurt dışındaki alıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir

Nuh Çimento Sanayi A.Ş., 17-18 Şubat 2000 tarihlerinde YTL öncesi 15.000 TL fiyatla halka arz olmuştur. Şirketin halka arzı Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. aracılığıyla gerçekleşmiştir. Fiili dolaşımdaki pay oranının yüzde 16,21 olduğu bilinmektedir. Nuh Çimento hisseleri günümüzde Borsa İstanbul (BİST)’da Yıldız Pazar'da NUHCM hisse koduyla işlem görmektedir. Şirketin BİST’da ilk işlem tarihinin 24 Şubat 2000 olduğu bilinmektedir.

Nuh Çimento Sanayi A.Ş.’nin dahil olduğu endeksler arasında BİST TÜM, BİST TÜM-100, BİST YILDIZ, BİST SINAİ, BİST KATILIM TÜM, BİST KOCAELİ, BİST TAŞ TOPRAK, BİST KATILIM 100, BİST TEMETTÜ ve BIST KATILIM TEMETTÜ bulunmaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl NUHCM hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına NUHCM yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca NUH CIMENTO SANAYI A.S. hissesi alabilirsin.
NUHCM yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.