NATEN Hisse - Natural Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş.

₺43,48

Güncel Fiyat

₺37.150.509,48

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺1.24 (2.94%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

NATEN Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺43,48

Satış

₺43,48

Günlük Değişim %

2,94%
Günlük Hacim (TL) ₺37.150.509,48
Taban ₺38,02

Haftalık En Yüksek

₺43,80

Aylık En Yüksek

₺52,25
F/K 88,37

Piyasa Değeri

₺7.174.200.000,00

Yabancı Oranı (%)

24,97%
Volatilite 3,46%

Açılış Fiyatı

₺42,34

Alış

₺43,44

Günlük Değişim (TL)

₺1,24
Tavan ₺46,46

Haftalık En Düşük

₺41,14

Aylık En Düşük

₺41,14
PD/DD 1,47

Sermaye

₺165.000.000,00
Net Kâr ₺81.182.414,00

NATEN - Şirket Hakkında

NATEN şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. NATEN ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

RAGIP ALİ KILINÇ

Kuruluş Tarihi

08/10/2009

Halka Arz Tarihi

01.08.2019

Sektör

Yenilenebilir Elektrik Üretim

Çalışan Sayısı

122

Adres

Kızılırmak Mah. 1450 Sk. ATM Plaza B Blok No:1/68 Çankaya / Ankara

Merkez

TR

NATEN Ortaklık Yapısı

Missing Image

Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş.

Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), özellikle yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı elektrik üretimi, dağıtımı ve ticareti gibi sektörlerde faaliyet gösteriyor. Türkiye'nin farklı bölgelerinde enerji projelerine imza atan şirket, çevre dostu enerji üretimi konusunda öncü bir rol üstleniyor

Naturel Yenilenebilir Enerji Hakkında

Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş., 2009 yılında Türkiye’de güneş enerjisi sektöründe yüksek kalite çözümler sunmak amacıyla İstanbul'da kurulmuştur. Enerji sektöründe önemli bir rol oynayan Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş., sürdürülebilir enerji üretimi ve ticareti konularında uzmanlaşmıştır. Şirketin faaliyet gösterdiği iller ve ilçeler Türkiye genelini kapsamaktadır. Bu durum şirketin tüm Türkiye'nin enerji ihtiyaçlarına katkı sağlama amacını yansıtmaktadır.

Naturel Yenilenebilir Enerji, enerji sektöründe yatırım ve üretimdeki güçlü varlığıyla dikkat çekmektedir. Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde toplamda 118.03 MWp'lik güneş enerjisi santrallerine sahip olan şirket, üretim alanında önemli bir konumda yer almaktadır. Naturel Yenilenebilir Enerji, aynı zamanda EPC (Mühendislik, Satın Alma ve İnşaat) faaliyetleri çerçevesinde Türkiye'nin farklı bölgelerinde birçok güneş santrali projesini başarıyla planlamış ve anahtar teslim teslimatlar gerçekleştirmiştir.

İmza attığı başarılar yatırımcıların güvenini kazanmış ve Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş.’yi sektördeki güvenilir bir isim haline getirmiştir. Naturel Yenilenebilir Enerji, geleneksel enerji kaynaklarına alternatif olarak yenilenebilir enerjiye güvenerek, özellikle güneş enerjisinin kısa sürede enerji üretiminde önemli bir rol oynayabileceğine inanarak yatırımlarını sürdürmektedir.

Naturel Yenilenebilir Enerji, enerji sektöründe sürdürülebilirlik ve çevre dostu yaklaşımlar konusunda başarılı bir geçmişe sahiptir. Şirket, Türkiye'nin enerji ihtiyaçlarını karşılarken çevreye saygı ve yenilenebilir enerji kaynaklarını etkin bir şekilde kullanma taahhüdünü sürdürmektedir.

2023 yılında Naturel Yenilenebilir Enerji ile Eti Soda Üretim arasında Anahtar Teslim Arazi Tipi Öztüketim Güneş Enerji Santrali kurulumu için 2,5 milyon dolarlık sözleşme imzalanmıştır.

Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş., 1 Ağustos 2019 tarihinde ve perşembe günü halka arz olmuştur. İlk halka arz fiyatı 5,80 TL olarak belirlenmiştir ve eşit dağıtım yöntemiyle halka arz edilmiştir. Şirket hisseleri Borsa İstanbul (BİST)’da NATEN hisse koduyla işlem görmektedir. Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş., 2023 yılı itibarıyla yüzde 400 oranında bedelsiz sermaye artırımı için SPK’ya başvurmuştur.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl NATEN hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına NATEN yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca NATUREL YENILENEBILIR ENERJI TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
NATEN yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.