MTRYO Hisse - Metro Yatırım Ortaklığı A.Ş.

₺8,78

Güncel Fiyat

₺3.127.460,52

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.08 (-0.9%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

MTRYO Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺8,78

Satış

₺8,78

Günlük Değişim %

-0,90%
Günlük Hacim (TL) ₺3.127.460,52
Taban ₺7,91

Haftalık En Yüksek

₺9,19

Aylık En Yüksek

₺9,38
F/K 0,00

Piyasa Değeri

₺368.760.000,00

Yabancı Oranı (%)

0,56%
Volatilite 2,93%

Açılış Fiyatı

₺8,86

Alış

₺8,77

Günlük Değişim (TL)

₺-0,08
Tavan ₺9,65

Haftalık En Düşük

₺8,60

Aylık En Düşük

₺7,92
PD/DD 1,29

Sermaye

₺42.000.000,00
Net Kâr ₺-23.807.541,00

MTRYO Hisse Haberleri ve Yorumları

Tümünü Gör

MTRYO - Şirket Hakkında

MTRYO şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. MTRYO ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Yusuf Murat ZELEF

Kuruluş Tarihi

15/06/1998

Halka Arz Tarihi

12.01.1999

Sektör

Portföy yöneticiliği

Çalışan Sayısı

5

Adres

Büyükdere Cad. No:171 Metrocity A Blok Kat:17 1.Levent / İstanbul

Merkez

TR

MTRYO Ortaklık Yapısı

Missing Image

Metro Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1999 senesinde kurulan Metro Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi (A.Ş.), payları Borsa İstanbul (BİST)’da işlem gören şirketlerden biri olarak faaliyetlerine devam ediyor. Şirket portföyü 14 Mayıs 2018 tarihinden beri Metro Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetiliyor. Metro Yatırım Ortaklığı (Metro YO), ilgili mevzuatlarla belirlenmiş ilke ve kurallar çerçevesinin dışına çıkmadan ulusal ve uluslararası borsalarda işlem gören menkul kıymetler portföylerini işletiyor. Şirketin merkezi günümüzde İstanbul’un Levent ilçesinde yer alıyor.

Metro YO Hakkında:

Metro YO 1998 senesinde kurulmuştur. Şirketin faaliyet alanı ilgili mevzuatlar çerçevesinde belirlenen ilke ve kurallar kapsamında sermaye piyasası araçlarıyla ulusal ve uluslararası borsalarda ya da borsa dışı organize piyasalarda işlem gören altın ve diğer kıymetli madenler portföyünü işletmektir.

Metro Yatırım ortaklığı çalıştığı müşterileri için ortaklık portföyü oluşturmakta, yönetmekte ve gerektiğinde portföyde değişiklikler yapmaktadır. Bunun yanı sıra şirket, portföy çeşitlemesiyle yatırım riskini faaliyet alanlarına ve ortaklıkların durumlarına göre en aza indirecek şekilde çalışmalar yapmaktadır.

Metro Yatırım Ortaklığı çalıştığı şirketler için piyasadaki gelişmeleri sürekli izlemekte ve portföy yönetimiyle alakalı gerekli önlemleri almaktadır. Şirket, portföyün değerini korumayı ve artırmayı hedefleyen araştırmalar yapmaktadır.

Metro Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin imtiyazlı paylarının sahibi Metro Yatırım Menkul Değerler A.Ş olarak bilinmektedir. Şirketin yönetim kurulunda 2023 yılı itibarıyla Çiğdem Öztürk Pulatoğlu, Ceren Deşen, Fatma Öztürk Gümüşsu, Hasan Tuncay Erol ve Ahmet Serpil yer almaktadır.

Metro Yatırım Ortaklığı 12 Ocak 1999 tarihinde halka arz olmuştur. Metro YO hisseleri, MTRYO hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl MTRYO hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına MTRYO yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca METRO YATIRIM ORTAKLIGI A.S. hissesi alabilirsin.
MTRYO yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.