MOBTL Hisse - Mobiltel İletişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺5,70

Güncel Fiyat

₺43.655.831,28

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0 (0%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

MOBTL Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺5,70

Satış

₺5,70

Günlük Değişim %

0,00%
Günlük Hacim (TL) ₺43.655.831,28
Taban ₺5,13

Haftalık En Yüksek

₺5,80

Aylık En Yüksek

₺7,45
F/K 16,79

Piyasa Değeri

₺5.842.500.000,00

Yabancı Oranı (%)

1,18%
Volatilite 3,16%

Açılış Fiyatı

₺5,74

Alış

₺5,69

Günlük Değişim (TL)

₺0,00
Tavan ₺6,27

Haftalık En Düşük

₺5,32

Aylık En Düşük

₺5,32
PD/DD 1,19

Sermaye

₺1.025.000.000,00
Net Kâr ₺348.003.425,00

MOBTL - Şirket Hakkında

MOBTL şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. MOBTL ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

ORKUN YÜCEL KUBANÇ

Kuruluş Tarihi

22/10/2001

Halka Arz Tarihi

19.11.2021

Sektör

Türkiye'ye umumi telefon hatları, özel telefon hatları, yüksek ve düşük hızda data, faks, video konferans ve buna bağlı işlemleri içeren hizmetlerini sağlamak

Çalışan Sayısı

192

Adres

Çobançeşme Mah., Kımız Sok., No.16/1 A Bahçelievler / İstanbul

Merkez

TR

MOBTL Ortaklık Yapısı

Missing Image

Mobiltel İletişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

2001 senesinde kurulan Mobiltel İletişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), GSM pazarında distribütörlük faaliyetleri sürdürüyor. Türkiye mobil telefon pazarında faaliyet gösteren Mobiltel İletişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. tablet, bilgisayar, mobil telefon ve telefon aksesuarları gibi birçok farklı ürün grubunun ihracatını gerçekleştiriyor. Apple, Samsung, Xiaomi, Poco ve Oppo gibi sayısız markanın dağıtımını üstlenen Mobiltel İletişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Mıstaçoğlu Grubuna ait olduğu biliniyor. 2023 yılı itibarıyla şirketin yönetim kurulu üyeleri arasında Aydın Mıstaçoğlu, Orkun Yücel Kubanç, Eyüp Vural Aydın, Dursun Ali Alp, Saim Kılıç ve Gül Hikmet Mıstaçoğlu yer alıyor.

Mobiltel Hakkında:

Teknoloji ve bilişim alanında faaliyet gösteren Mobiltel İletişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin ana merkezi İstanbul’da, Bahçelievler’de yer almaktadır. Şirketin yurt içi pazarlarda faaliyet gösterdiği bilinmektedir. Mobil distribütörlük sektöründe faaliyet gösteren Mobiltel İletişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Türkiye’nin bu alanda hizmet veren en köklü şirketlerinden biri olarak bilinmektedir. Şirket haberleşme cihazlarından kameraya kadar pek çok ürün grubunda hizmet vermekte ve ürün çeşitliliğini artırmak için hız kesmeden çalışmalarına devam etmektedir. 

Mobiltel İletişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., ilk olarak 18-19 Kasım 2021 tarihlerinde 1,60 TL fiyatla halka arz olmuştur. Şirketin Borsa İstanbul (BIST)’da ilk işlemi 25 Kasım 2021 tarihinde gerçekleşmiştir. Halka arz için aracı kurum olarak İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tercih edilmiştir. 

Mobiltel hisseleri MOBTL hisse koduyla Yıldız Pazar’da işlem görmektedir. Yıldız Pazar’da işlem gören hisselerinin toplam payı 208.000.000 lot olarak bilinmektedir. Mobiltel İletişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin dahil olduğu endeksler arasında BIST İSTANBUL, BIST TÜM, BIST HALKA ARZ, BIST KATILIM TÜM, BIST TEKNOLOJİ, BIST YILDIZ, BIST BİLİŞİM ve BIST TÜM-100 bulunmaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl MOBTL hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına MOBTL yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca MOBILTEL ILETISIM HIZMETLERI SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
MOBTL yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.